TYP: a1

Gdynia organizatorem finałów Pucharu Narodów ISAF

poniedziałek, 18 lipca 2011
Międzynarodowa Federacja Żeglarska ISAF przyznała organizację Europejskich Finałów Nations Cup w match racingu Polsce. Regaty odbędą się w dniach 20-23 lipca i będą częścią prestiżowej imprezy Gdynia Sailing Days.

Puchar Narodów ISAF (Nations Cup) to międzynarodowe regaty mające na celu znalezienie najlepszej w match racingu na świecie narodowości oraz popularyzowanie i rozpowszechnianie na świecie idei match racingu.

ISAF Nations Cup obejmuje 8 Regionalnych Finałów, które odbywają się od marca do lipca 2011. Zwycięzcy Regionalnych Finałów wezmą udział w Wielkim Finale ISAF Nations Cup, który odbędzie się 13-18 września w Sheboygan w USA.

Regionalne Finały będą rozgrywane w Południowej Afryce, Austrii, Bahrajnie, Polsce, USA, Australii i Brazylii. Zwycięzcy Regionalnych Finałów awansują do Wielkiego Finału, w którym zmagać się będą również obrońcy tytułu: Francja oraz gospodarze imprezy: USA. Walka o puchar ISAF Nations Cup 2011 odbędzie się w kategorii open i women.

ISAF Nations Cup po raz pierwszy rozegrano w 1991 następnie 1993, 1995 i po przerwie powróciło w 2006 roku. Ostatnia edycja mała miejsce w 2009 roku, Wielki Finał odbył się wtedy w Porto Alegre w Brazyli.

Regaty w Gdyni odbędą się jednocześnie w formule męskiej i żeńskiej. Na starcie stanie około 20 załóg z Danii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Norwegii, Niemiec, Szwajcarii, Irlandii, Rosji, Estonii, Holandii oraz oczywiście Polski. W kategorii kobiet wystąpi załoga Katarzyny Pic, w kategorii męskiej załoga Mistrza Polski Przemysława Tarnackiego. Obie załogi są najwyżej sklasyfikowanymi polskimi załogami w swoich kategoriach.

Organizatorzy – Polish Match Tour, PZŻ i Gdynia Sailing Days zapraszają wszystkich sympatyków i kibiców na Bulwar Nadmorski.

Źródło: www.gdyniasailingdays.org.
TYP: a3
0 0
Komentarze