TYP: a1

Żaglowce już płyną do Gdyni

poniedziałek, 29 sierpnia 2011

STS Sedov
W fińskim Turku zakończył się zlot żaglowców w ramach The Culture 2011 Tall Ships Regatta. Żaglowce wystartowały już do regat i wzięły kurs na Gdynię!


W grupującej największe żaglowce klasie „A" ścigają się takie kolosy jak rosyjskie „Sedov" i „Kruzensztern", fregaty „Mir" i „Dar Młodzieży", barkentyna „Thalassa", bryg „Fryderyk Chopin" i szkuner „Gulden Leeuw". Na pokładach żaglowców płynie między innymi ekipa Telewizji Polskiej (relację z rejsu będzie można zobaczyć na antenie TVP 3 września w programie „Kawa czy Herbata", który transmitowany będzie z... Gdyni - z pokładu Daru Młodzieży) oraz specjalny korespondent radiowej „Trójki" - redaktor Ernest Zozuń.

Uczestnicy regat mają do Gdyni ponad 300 mil morskich. Będzie to jednocześnie wyścig dwóch siostrzanych fregat zbudowanych w Stoczni Gdańskiej „Mira" i „Daru Młodzieży" o nagrodę ufundowaną przez ich konstruktora Zygmunta Chorenia - „The Choreń Tea Pot Trophy". Kapitan szybszej jednostki odbierze w piątek 3 września na scenie głównej nagrodę z rąk fundatora oraz Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, który objął patronat nad wyścigiem.

Źródło: zagle.miasto.gdynia.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 May

W drodze z Wysp Dziewiczych do Baltimore zatonął "Pride of Baltimore"; z 12-osobowej załogi utonęło 3 marynarzy i kapitan.
środa, 14 maja 1986