TYP: a1

Żaglowce już płyną do Gdyni

poniedziałek, 29 sierpnia 2011

STS Sedov
W fińskim Turku zakończył się zlot żaglowców w ramach The Culture 2011 Tall Ships Regatta. Żaglowce wystartowały już do regat i wzięły kurs na Gdynię!


W grupującej największe żaglowce klasie „A" ścigają się takie kolosy jak rosyjskie „Sedov" i „Kruzensztern", fregaty „Mir" i „Dar Młodzieży", barkentyna „Thalassa", bryg „Fryderyk Chopin" i szkuner „Gulden Leeuw". Na pokładach żaglowców płynie między innymi ekipa Telewizji Polskiej (relację z rejsu będzie można zobaczyć na antenie TVP 3 września w programie „Kawa czy Herbata", który transmitowany będzie z... Gdyni - z pokładu Daru Młodzieży) oraz specjalny korespondent radiowej „Trójki" - redaktor Ernest Zozuń.

Uczestnicy regat mają do Gdyni ponad 300 mil morskich. Będzie to jednocześnie wyścig dwóch siostrzanych fregat zbudowanych w Stoczni Gdańskiej „Mira" i „Daru Młodzieży" o nagrodę ufundowaną przez ich konstruktora Zygmunta Chorenia - „The Choreń Tea Pot Trophy". Kapitan szybszej jednostki odbierze w piątek 3 września na scenie głównej nagrodę z rąk fundatora oraz Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, który objął patronat nad wyścigiem.

Źródło: zagle.miasto.gdynia.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982