TYP: a1

Delphia 24: Vectra Sailing Team pierwsza w Gdyni

wtorek, 3 czerwca 2014
Informacja prasowa
Regaty Delphia
Fot. Bartosz Modelski
Drugie regaty sezonu 2014 za nami. W miniony weekend w Gdyni odbyły się VIII Regaty o Puchar Rektora-Komendanta Akademii Marynarki Wojennej. Na pierwszym miejscu ponownie załoga Vectra Sailing Team. Na kolejnych lokatach, po małej roszadzie względem zawodów w Turawie, ekipy APOTEX i CELLFAST.

I tym razem żeglarze nie mogli narzekać na pogodę. Co prawda w sobotę nie pozwoliła na dokończenie jednego wyścigu, za to w niedzielę wiało już bardzo równo. Na starcie regat w klasie Delphia 24 stanęło tym razem dziewięć jachtów. Paweł Oskroba z załogą z Vectra Sailing Team już w sobotę wysunął się na prowadzenie – trzykrotnie przekraczając metę na drugiej pozycji, zapewnili sobie pozycję lidera wyścigu.

W niedzielę stawka była niesamowicie wyrównana i wokół podium zrobiło się bardzo ciasno. Ostatecznie pierwsze miejsce utrzymała Vectra Sailing Team w składzie Paweł Oskroba, Krzysztof Łodyga, Waldemar Sałata i Remigiusz Horodyski. Po wyścigu zapytaliśmy Pawła Oskrobę o wrażenia ze startów i emocje po drugiej z rzędu wygranej:

- Drugie zwycięstwo, tak, ale nie było takie proste. Pojawiły się nowe załogi, inny akwen. Muszę przyznać, że walka była zacięta, aż do ostatniego wyścigu. Jak najbardziej jesteśmy zadowoleni ze startów w Gdyni, a zwłaszcza z kolejnego pierwszego miejsca. Pogoda szczególnie nam tu dopisała. Przyjemny wiatr. Co prawda w sobotę troszeczkę zawiódł, ale dzisiaj udało się nam rozegrać trzy wyścigi przy równym wietrze. – A jakie plany w najbliższym czasie? – Będziemy się teraz przygotowywać do kolejnych regat, które mamy dopiero za miesiąc. Czeka nas więc trochę treningów, trochę pracy przy sprzęcie.

Również Jacek Górecki z teamu Cellfast, podkreśla równe warunki wiatrowe – Generalnie zawody udane, chociaż mogło być lepiej, zwłaszcza, że tak niewiele zabrakło do pierwszego miejsca. Łódka chodzi bardzo dobrze, załoga musi się jeszcze z łódką doszlifować. Dziś walka była wyjątkowo wyrównana, bo wiatr był bardzo wyrównany. Życzymy nam wszystkim, aby cały sezon taka pogoda dopisywała.

Oprócz klasy Delphia 24, w regatach startowały też załogi Delphia 28, gdzie wygrała ekipa jachtu Witomino z Krzysztofem Bigusem na sterze oraz Skippi 650 – pierwsze miejsce wywalczył Piotr Cichocki z załogą na jachcie Fan Club Skippi 650.

Kolejny start załóg Delphia 24 już za niespełna miesiąc, 28-29 czerwca w gdańskich Górkach Zachodnich, podczas regat Nord CUP 2014. Mamy nadzieję, że załogi stawią się na starcie w jeszcze liczniejszym składzie.

Pełne wyniki regat i aktualny ranking – na stronie Stowarzyszenia delphia24.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 October

Odbyło się wodowanie pierwszego polskiej konstrukcji jachtu pełnomorskiego Konik Morski nazwanego "Eksperyment"; konstruktor Lech Tumiłowicz; jego późniejsza wersja to "Opty" Leonida Teligi, słynnego z rejsu dookoła świata.
poniedziałek, 25 października 1937