TYP: a1

50. Etapowe Regaty Turystyczne

poniedziałek, 9 czerwca 2014
Piotr Stelmarczyk

Krzysztof Krygier i Bluefin IISą już pierwsze zgłoszenia do 50. Etapowych Regat Turystycznych. Wystartuje w nich między innymi kpt. Krzysztof Krygier na swoim nowym jachcie "Bluefin II". Organizator Bałtyckich Regat Samotnych Żeglarzy o Puchar "Poloneza" i Załóg Dwuosobowych, zwycięzca bardzo wielu regat, w tym Regat Poloneza 2010, zapowiada też start w II Regatach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego "Bakista Cup".Do 50. Etapowych Regat Turystycznych zgłosili się także:
  • "Silver wind" z kpt. Ryszardem Kasprzakiem z Kłobucka
  • "Roma" z kpt. Edwardem Romanowskim z Nowej Soli
  • "Tonia" z kpt. Andrzejem Gasińskim z Nowej Soli
  • "Szansa" z kpt. Andrzejem Walczyńskim z Wrocławia
Żeglarze, jak widać z całej Polski wystartują w 50. Jubileuszowych Regatach Turystycznych. Czekają na nich nowe porty i przystanie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Nasze regaty pokażą oczywisty fakt - już trzeba działać w kierunku dalszego rozwoju tej wspaniałej inicjatywy i skutecznego działania Zbigniewa Jagniątkowskiego oraz samorządowców naszego województwa i żeglarzy.

Zapraszam do zgłoszeń do 50. Etapowych Regat Turystycznych oraz II Regat Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego bakista Cup. Zgłoszenia i informacje na http://www.marinas.pl/pl/50-etapowe-regaty-turystyczne.html. Załączam moją dzisiejszą fotografię kpt. Krzysztofa Krygiera na "Bluefin II".

Przesyłam pozdrowienia,
Piotr Stelmarczyk
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 October

Na aukcji w Londynie sprzedano żaglowiec "Peking" (bliźniak "Passata"); nabywcą zostało Aron Charitable Foundation, które za 70.000 funtów kupiło statek dla South Street Seaport Museum w Nowym Yorku.
czwartek, 31 października 1974
Zakończył samotny rejs dookoła świata Henryk Pidgeon trasą: Los Angelos - Markizy - Tahiti - Ocean Indyjski - Kapsztad - Atlantyk - Kanał Panamski - Los Angelos.
sobota, 31 października 1925