TYP: a1

50. Etapowe Regaty Turystyczne

poniedziałek, 9 czerwca 2014
Piotr Stelmarczyk

Krzysztof Krygier i Bluefin IISą już pierwsze zgłoszenia do 50. Etapowych Regat Turystycznych. Wystartuje w nich między innymi kpt. Krzysztof Krygier na swoim nowym jachcie "Bluefin II". Organizator Bałtyckich Regat Samotnych Żeglarzy o Puchar "Poloneza" i Załóg Dwuosobowych, zwycięzca bardzo wielu regat, w tym Regat Poloneza 2010, zapowiada też start w II Regatach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego "Bakista Cup".Do 50. Etapowych Regat Turystycznych zgłosili się także:
  • "Silver wind" z kpt. Ryszardem Kasprzakiem z Kłobucka
  • "Roma" z kpt. Edwardem Romanowskim z Nowej Soli
  • "Tonia" z kpt. Andrzejem Gasińskim z Nowej Soli
  • "Szansa" z kpt. Andrzejem Walczyńskim z Wrocławia
Żeglarze, jak widać z całej Polski wystartują w 50. Jubileuszowych Regatach Turystycznych. Czekają na nich nowe porty i przystanie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Nasze regaty pokażą oczywisty fakt - już trzeba działać w kierunku dalszego rozwoju tej wspaniałej inicjatywy i skutecznego działania Zbigniewa Jagniątkowskiego oraz samorządowców naszego województwa i żeglarzy.

Zapraszam do zgłoszeń do 50. Etapowych Regat Turystycznych oraz II Regat Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego bakista Cup. Zgłoszenia i informacje na http://www.marinas.pl/pl/50-etapowe-regaty-turystyczne.html. Załączam moją dzisiejszą fotografię kpt. Krzysztofa Krygiera na "Bluefin II".

Przesyłam pozdrowienia,
Piotr Stelmarczyk
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 9 May

Philippe Jeantot dopływając na "Credit Agricole" do Newport wygrywa I edycję BOC Challenge.
poniedziałek, 9 maja 1983
Z Travemunde do Polski wyruszyły zakupione tam - szkuner sztakslowy "Temida I" pod dowództwem Mariusza Zaruskiego i jol "Temida II" pod dowództwem Jana Kuczyńskiego; cztery lata później "Temida I" uległa rozbiciu w czasie postoju w porcie Władysławowo.
poniedziałek, 9 maja 1932
W Warszawie obradował pierwszy sejmik Polskiego Związku Żeglarskiego z udziałem przedstawicieli czterech klubów; pierwszym prezesem został Antoni Aleksandrowicz.
niedziela, 9 maja 1926
Z Lizbony wyrusza Niezwyciężona Armada - hiszpańska flota z zamiarem najazdu na Anglię.
poniedziałek, 9 maja 1588
W Glasgow urodził się sir Thomas Lipton (zmarł w Londynie 2.10.1931); fascynował się Pucharem Ameryki. Zasłynął z ponad 30. letniej walki o to trofeum na serii jachtów o nazwie "Shamrock".
czwartek, 9 maja 1850