TYP: a1

Delphia 24: kurs na Nord CUP

wtorek, 24 czerwca 2014
Informacja prasowa
Delphia 24
Fot. Bartosz Modelski
W najbliższy piątek startują IX regaty Nord CUP, które potrwają aż do niedzieli (27.06-6.07.2014). W trakcie regat rywalizować będą ze sobą także załogi Delphia 24 OD, dla których są do zawody zaliczane do Pucharu Polski. Starty zespołów klasy Delphia 24 zaplanowane są na sobotę i niedzielę (28-29.06).

Jak na razie zarejestrowało się 9 załóg, w tym aktualny lider Pucharu, Vectra Sailing Team z Pawłem Oskrobą, a także oba zespoły, które zajmują ex aequo drugą i trzecią pozycję, czyli Apotex Sailing Team i Cellfast Sailing Team. Wśród dotychczas zarejestrowanych jachtów pojawi się też ekipa POL 27 z Błażejem Łukomskim z Jacht Klubu Wielkopolskiego, dla których będzie to pierwszy start w ramach tegorocznego Pucharu Polski. Aktualna klasyfikacja sterników dostępna jest na stronie Stowarzyszenia Regatowego Delphia 24. Warto dodać, że najbliższe zawody, poza trzecią odsłoną Pucharu Polski, to także Delphia Yachts Kot Cup.

Drużyny regularnie trenują przed startem w Gdańsku. Załoga Cellfast Sailing Team ponownie wygrała regaty o Puchar Prezesa Krośnieńskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, zdobywając go tym samym już trzeci raz z rzędu. Załogi Marine Works i Delphia Yachts/Pantaenius przez cały miesiąc brały udział w Środowym Nord CUP'ie Klubowym, który odbywał się co tydzień na Górkach Zachodnich w Gdańsku, zaś żeglarze Indygo Sailing Team pływali ostatnio na wodach poznańskiego Kiekrza.

Podczas starów w nadchodzący weekend zapowiada się ostra rywalizacja. Kto zwycięży tym razem? Czy Paweł Tarnowski i Apotex Sailing Team obroni tytuł wywalczony w ubiegłym roku? A może Paweł Oskroba i Vectra Sailing Team wygra po raz trzeci w tym sezonie? Poziom załóg klasy Delphia 24 jest bardzo wyrównany, więc możemy się spodziewać wszystkiego. Oby tylko pogoda i wiatr dopisały.

Do zobaczenia na IX regatach Nord CUP!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 July

W Szczecinie umiera w wieku 76 lat Kuba Jaworski; żeglarska kariera "Kuby" wiodła przez Kraków, gdzie pełnił obowiązki pierwszego prezesa Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, później była Gdynia, potem już tylko Szczecin. Po krótkim okresie kiero
piątek, 8 lipca 2005
Urodziła się Ellen Mac Arthur, jedna z najbardziej utytułowanych żeglarek świata; m.in. zwyciężyła w kategorii jachtów jednokadłubowych (1998 r.) w Regatach Rumowych, zajęła II miejsce w regatach Vendee Globe 2000/01, zwyciężyła w Regatach Rumowych w 2002
czwartek, 8 lipca 1976
Odbyło się pierwsze walne zgromadzenie członków Yacht Klubu Polski po wojnie, na którym podjęto uchwałę o reaktywowaniu YKP i PZŻ.
niedziela, 8 lipca 1945
Start Ludwika Szwykowskiego do samotnego rejsu mieczowym jachtem "Doris" z Gdańska na Bornholm i z powrotem (powrót 6.08.1932 r.); był to pierwszy rejs otwartopokładowym jachtem po Bałtyku.
piątek, 8 lipca 1932
Na jachcie "Zjawa", z Gdyni wyruszyli w rejs Władysław Wagner wraz z Rudolfem Korniłowskim; pierwszy etap rejsu zakończyli w Colon w pobliżu Cristobalu.
piątek, 8 lipca 1932
Nagroda Rogal Squadron - puchar wygrany przez szkuner "America" w 1851 r. w regatach dookoła wyspy Wight staje się, na mocy specjalnie opracowanego regulaminu, wieczystą nagrodą Pucharu Ameryki.
poniedziałek, 8 lipca 1867
Z Lizbony wyrusza wyprawa Vasco da Gamy z zamiarem znalezienia drogi morskiej do Indii.
niedziela, 8 lipca 1497
Z Gdyni na "Zjawie" wypłynął w rejs Władysław Wagner
piątek, 8 lipca 1932