TYP: a1

Delphia 24: za nami Turawa, na horyzoncie Gdynia

wtorek, 27 maja 2014
Informacja prasowa
Delphia 24 APOTEX CUP
Fot. Bartosz Modelski
W miniony weekend na Jeziorze Turawskim rozpoczął się oficjalnie sezon 2014 Pucharu Polski w klasie Delphia 24OD. Zwyciężyła ekipa VECTRA Sailing Team, a za nią załogi Cellfast i Apotex. Nie zwalniając tempa, kolejny weekend – kolejny start. Tym razem przenosimy się nad morze, gdzie załogi spotkają się na VIII Regatach o Puchar Rektora-Komendanta Akademii Marynarki Wojennej (30.05-1.06).

Zwycięzcy wyścigu są bardzo zadowoleni z wygranej – Pogoda w Turawie nam dopisała: słońce, wiatr… No i sukces! – powiedział zaraz po zakończeniu regat Paweł Oskroba z VECTRA Sailing Team. Wszyscy podkreślają też bardzo dobrą organizację oraz zalety nowego akwenu w Pucharze Polski – Akwen spory i ciekawy, wiatr był sam z siebie kręcący lekko i nie za silny - powiedziała Dorota Dajkowska z Marine Works Sailing Team, dla którego były to pierwsze regaty na Delphia 24 - Ścigałam się po raz pierwszy jako sternik i w dodatku dziewczyna sternik. Liczę, iż spowoduje to tylko poprawienie jakości żeglowania całej stawki, która i tak jest już wysoka, bo przecież nie wypada kolegom sternikom przegrywać z kobietą - zażartowała Dorota.

Marine Works Sailing Team wystartuje też w Gdyni – To regaty na naszym podwórku i są dla naszego zespołu najważniejsze. Liczymy, że będą mogły dorównać Apotex Cup, których organizacja była rewelacyjna – dodaje sterniczka. Kto zwycięży tym razem? Dowiemy się w niedzielę. Oprócz załóg klasy Delphia 24 OD, będą tam rywalizować również klasy Delphia 28 i Skippi 650.

Gdyńskie regaty już w najbliższy weekend (30.05-1.06). Tym razem będą to Regaty o Puchar Rektora-Komendanta Akademii Marynarki Wojennej. W sobotę o godz. 10:00 w Ośrodku Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej w Gdyni odbędzie się uroczyste otwarcie imprezy, zaś pierwszy wyścig zaplanowano na godz. 11:00. Zakończenie w niedzielę o godz. 15:00. Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia Regatowego Delphia 24 – delphia24.pl i facebookowym profilu.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 July

Pierwsze okrążenie Przylądka Horn przez Wollema Schontena.
poniedziałek, 25 lipca 1616
Zmarła Krystyna Eisele, honorowy wicekomandor Yacht Klubu Polski, Zasłużony Działacz Żeglarstwa Polskiego, sędzia klasy państwowej.
niedziela, 25 lipca 2004
Zmarł Jerzy Fijka, sekretarz, a następnie redaktor naczelny "Żagli", fotografik, animator polskiego żeglarstwa.
wtorek, 25 lipca 1995
Na pokładzie s/y "Jurand" w Trzebieży zmarła Elżbieta Kazimierczuk-Dziewulska, organizatorka wielu kursów żeglarskich w Trzebieży, Jastarni, Zegrzynku, była instruktorem żeglarstwa, przodownikiem turystyki żeglarskiej PTTK, żoną znanego autora podręcznikó
sobota, 25 lipca 1981
Towarzystwo Przyjaciół Sportów Wodnych (pierwsza organizacja sportowo-żeglarska w odrodzonej Polsce) zorganizowało pierwsze regaty żeglarskie na wodach Jeziora Charzykowskiego.
niedziela, 25 lipca 1920
Inwazja floty angielskiej na Antwerpię.
wtorek, 25 lipca 1809