TYP: a1

Delphia 24: za nami Turawa, na horyzoncie Gdynia

wtorek, 27 maja 2014
Informacja prasowa
Delphia 24 APOTEX CUP
Fot. Bartosz Modelski
W miniony weekend na Jeziorze Turawskim rozpoczął się oficjalnie sezon 2014 Pucharu Polski w klasie Delphia 24OD. Zwyciężyła ekipa VECTRA Sailing Team, a za nią załogi Cellfast i Apotex. Nie zwalniając tempa, kolejny weekend – kolejny start. Tym razem przenosimy się nad morze, gdzie załogi spotkają się na VIII Regatach o Puchar Rektora-Komendanta Akademii Marynarki Wojennej (30.05-1.06).

Zwycięzcy wyścigu są bardzo zadowoleni z wygranej – Pogoda w Turawie nam dopisała: słońce, wiatr… No i sukces! – powiedział zaraz po zakończeniu regat Paweł Oskroba z VECTRA Sailing Team. Wszyscy podkreślają też bardzo dobrą organizację oraz zalety nowego akwenu w Pucharze Polski – Akwen spory i ciekawy, wiatr był sam z siebie kręcący lekko i nie za silny - powiedziała Dorota Dajkowska z Marine Works Sailing Team, dla którego były to pierwsze regaty na Delphia 24 - Ścigałam się po raz pierwszy jako sternik i w dodatku dziewczyna sternik. Liczę, iż spowoduje to tylko poprawienie jakości żeglowania całej stawki, która i tak jest już wysoka, bo przecież nie wypada kolegom sternikom przegrywać z kobietą - zażartowała Dorota.

Marine Works Sailing Team wystartuje też w Gdyni – To regaty na naszym podwórku i są dla naszego zespołu najważniejsze. Liczymy, że będą mogły dorównać Apotex Cup, których organizacja była rewelacyjna – dodaje sterniczka. Kto zwycięży tym razem? Dowiemy się w niedzielę. Oprócz załóg klasy Delphia 24 OD, będą tam rywalizować również klasy Delphia 28 i Skippi 650.

Gdyńskie regaty już w najbliższy weekend (30.05-1.06). Tym razem będą to Regaty o Puchar Rektora-Komendanta Akademii Marynarki Wojennej. W sobotę o godz. 10:00 w Ośrodku Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej w Gdyni odbędzie się uroczyste otwarcie imprezy, zaś pierwszy wyścig zaplanowano na godz. 11:00. Zakończenie w niedzielę o godz. 15:00. Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia Regatowego Delphia 24 – delphia24.pl i facebookowym profilu.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 July

Francis Joyon na trimaranie "IDEC" bije rekord dobowej żeglugi z wynikiem 543 Mm (22,62 węzły).
poniedziałek, 4 lipca 2005
"Dar Pomorza" kończy służbę i zostaje przekazany do Centralnego Muzeum Morskiego, odtąd pełni rolę muzeum.
niedziela, 4 lipca 1982
W Gdańsku odbyła się ceremonia podniesienia bandery na żaglowcu "Dar Młodzieży".
niedziela, 4 lipca 1982
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs Kapitan Zbigniew Puchalski na s/y "Miranda".
piątek, 4 lipca 1980
W Szczecinie został zwodowany jacht "Polonez", na którym Kapitan Krzysztof Baranowski startował w regatach OSTAR i później odbył rejs dookoła świata.
niedziela, 4 lipca 1971
Na "Zjawie III" zamyka okołoziemską pętlę Władysław Wagner, stając się pierwszym polskim żeglarzem, który płynął świat pod żaglami.
wtorek, 4 lipca 1939