TYP: a1

50. Etapowe Regaty Turystyczne: Przywiało i zastopowało

poniedziałek, 21 lipca 2014
Informacja prasowa | Piotr Stelmarczyk
50 Etapowe Regaty Turystyczne
Dzisiaj rano żeglarze 50 Etapowych Regat Turystycznych przeczytali następująca prognozę pogody:

PROGNOZA DLA POLSKIEJ STREFY BRZEGOWEJ: OSTRZEŻENIE PRZED SILNYM WIATREM

Wiatr północno-wschodni 3 do 5, na zachodzie wzrastający na 5 do 6, w porywach 7 w skali Beauforta. Stan morza 2 do 3, Zalewu Wiślanego 1 do 2. Widzialność dobra, początkowo umiarkowana do słabej. Początkowo miejscami zamglenie lub mgła. Na odprawie kapitanów o godz. 08.30 decyzja Sędziego Głównego i Organizatora Regat była oczywista – stoimy w Świnoujściu. Żeglarze przyjęli tą decyzję z pełną aprobatą.

Niestety, oznacza to że nie popłyniemy do Dziwnowa i Kamienia Pomorskiego. Odwołano przygotowania do przyjęcia żeglarzy. Żeglarze bardzo chcieliby odwiedzić te dwa gościnne miasta, ale bezpieczeństwo załóg to podstawowe kryterium decyzji.

Na jutro, wtorek 22 lipca, zaplanowano wyścig na Zalewie Szczecińskim, a potem wpłynięcie do Mariny Wolin. W środę planujemy postój w Wolinie, a od czwartku wracamy do realizacji zaplanowanych wyścigów: w czwartek Wolin – Nowe Warpno, piątek Nowe Warpno – Stepnica, a w sobotę Stepnica – Trzebież.
Piotr Stelmarczyk, 21.07.2014 r., Świnoujście
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 July

"Emirates Team New Zealand" wygrywa Louis Vuitton Act 12 w Walencji.
niedziela, 2 lipca 2006
W Gdańsku na jachcie "Borlevento" rozpoczął rejs Kpt. Mieczysław Siarkiewicz z załogą Żeglarskiego Klubu Morskiego w Katowicach, w czasie którego opłynięto lodowaty Svalbard.
wtorek, 2 lipca 1996
W wieku 96 lat w Las Vegas umiera Briggs Cunningham, skipper "Columbii" w zwycięskich regatach o Puchar Ameryki.
środa, 2 lipca 2003
Z Helu wypłynął słynny s/y "Euros" pod Kpt. Aleksandrem Kaszowskim; rejs zaznaczył się sforsowaniem cieśniny Pentland Firth na jachcie bez silnika i nocą.
środa, 2 lipca 1969