TYP: a1

50. Etapowe Regaty Turystyczne: Przywiało i zastopowało

poniedziałek, 21 lipca 2014
Informacja prasowa | Piotr Stelmarczyk
50 Etapowe Regaty Turystyczne
Dzisiaj rano żeglarze 50 Etapowych Regat Turystycznych przeczytali następująca prognozę pogody:

PROGNOZA DLA POLSKIEJ STREFY BRZEGOWEJ: OSTRZEŻENIE PRZED SILNYM WIATREM

Wiatr północno-wschodni 3 do 5, na zachodzie wzrastający na 5 do 6, w porywach 7 w skali Beauforta. Stan morza 2 do 3, Zalewu Wiślanego 1 do 2. Widzialność dobra, początkowo umiarkowana do słabej. Początkowo miejscami zamglenie lub mgła. Na odprawie kapitanów o godz. 08.30 decyzja Sędziego Głównego i Organizatora Regat była oczywista – stoimy w Świnoujściu. Żeglarze przyjęli tą decyzję z pełną aprobatą.

Niestety, oznacza to że nie popłyniemy do Dziwnowa i Kamienia Pomorskiego. Odwołano przygotowania do przyjęcia żeglarzy. Żeglarze bardzo chcieliby odwiedzić te dwa gościnne miasta, ale bezpieczeństwo załóg to podstawowe kryterium decyzji.

Na jutro, wtorek 22 lipca, zaplanowano wyścig na Zalewie Szczecińskim, a potem wpłynięcie do Mariny Wolin. W środę planujemy postój w Wolinie, a od czwartku wracamy do realizacji zaplanowanych wyścigów: w czwartek Wolin – Nowe Warpno, piątek Nowe Warpno – Stepnica, a w sobotę Stepnica – Trzebież.
Piotr Stelmarczyk, 21.07.2014 r., Świnoujście
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 May

Wyruszył w rejs Willy de Roos na stalowym keczu "Williwaw"; przekroczył północny krąg polarny, żeglował wzdłuż zachodniego brzegu Grenlandii, przeszedł Przejście Północno-Zachodnie i dookoła Alaski, dotarł do Vancouver w Kanadzie.
sobota, 21 maja 1977
W Warszawie zmarł Leonid Teliga, pierwszy polski samotny żeglarz, który w okresie powojennym opłynął kulę ziemską na jachcie "Opty".
piątek, 21 maja 1971
Na jachcie "Tilikum", przebudowanym kanoe z cedrowego drzewa, w okołoziemski rejs wypłynął John C. Voss.
wtorek, 21 maja 1901
W suchym doku w Greenwich, w trakcie remontu częściowo spłonął kliper "Cutty Sark".
poniedziałek, 21 maja 2007