TYP: a1

Nowa kolekcja odzieży oceanicznej Helly Hansen

czwartek, 20 listopada 2014
Informacja prasowa
Firma Helly Hansen zaprezentowała nową kolekcję odzieży oceanicznej stworzonej na Volvo Ocean Race - Aegir Offshore Racing Collection. Żeńska załoga SCA startująca w tegorocznym wyścigu będzie testować nową kolekcję w drodze do Abu Dhabi.


Załoga SCA – pierwsza żeńska załoga od dekady w Volvo Ocean Race, wypływa z Cape Town na drugą turę prestiżowego wyścigu.Kolejny cel to Abu Dhabi, w trakcie wyścigu dwunastoosobowa załoga będzie zmagać się z żywiołem wody i wiatru w trakcie rywalizacji z pozostałymi sześcioma męskimi załogami. Dziewczyny z teamu SCA będą pracować 24 godziny na dobę, aby pokonać 38,739 mil morskich w zaledwie dziewięć miesięcy. Polegać będą w tym czasie na sprzęcie i odzieży marki Halley Hansen- sztormiakach i spodniach, dzięki którym są bezpieczne, suche i pewne swoich sił.

Norweska firma ma ponad 137 lat swojej historii współpracy z ludźmi morza. Współpraca z załogą SCA przyniosła kolekcję stworzoną dla kobiet – mocną na tyle, by móc przezwyciężyć kapryśną aurę, jaka towarzyszy zawodniczkom podczas wyścigu. Ich życie zależy od wykorzystywanego ekwipunku.

Nazwa najnowszej linii odzieży żeglarskiej Aegir pochodzi od imienia mitycznego, nordyckiego boga morza. Jest stworzona by przetrwać wyzwania rejsów dookoła świata. Na rynku dostępna będzie od marca 2015 roku.Kurtka Aegir Ocean Dry Top
Wodoodporna i oddychająca kurtka typu dry top to maksymalna ochrona, a jednocześnie pełna swoboda ruchów. Ten model został stworzony z myślą o żegludze regatowej. Dry top uszyty jest z materiału Helly Tech® Professional, posiada regulowany wodoodporny kołnierz i mankiety, wyściełany polarem kołnierz to dodatkowe ciepło i komfort. Fluorescencyjny kaptur zapewnia znakomitą widoczność na morzu.

Kurtka Aegir Ocean Jacket
Kurtka o długości ¾ zapewnia maksymalną ochronę przed ekstremalnymi warunkami na morzu. Wielowarstwowy materiał Helly Tech®Professional i w pełni regulowany, fluorescencyjny kaptur chroni żeglarzy przed przemoknięcie a wodoodporne suwaki trzymają wodę na zewnątrz.

Spodnie Aegir Ocean Trousers
Odporne na sztorm i zapewniające długotrwałą ochronę przed falami i urazami mechanicznymi. Mocne i wytrzymałe spodnie zostały wykonane z wielowarstwowej tkaniny HellyTech®Professional - a wszystkie szwy zostały podklejone. Spodnie mają wzmocnione siedzenie i kolana oraz dwustronne, wodoodporne suwaki.

Poniżej prezentujemy materiały wideo żeńskiej załogi SCA polegającej w pełni na odzieży norweskiej marki Helly Hansen:


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 9 May

Philippe Jeantot dopływając na "Credit Agricole" do Newport wygrywa I edycję BOC Challenge.
poniedziałek, 9 maja 1983
Z Travemunde do Polski wyruszyły zakupione tam - szkuner sztakslowy "Temida I" pod dowództwem Mariusza Zaruskiego i jol "Temida II" pod dowództwem Jana Kuczyńskiego; cztery lata później "Temida I" uległa rozbiciu w czasie postoju w porcie Władysławowo.
poniedziałek, 9 maja 1932
W Warszawie obradował pierwszy sejmik Polskiego Związku Żeglarskiego z udziałem przedstawicieli czterech klubów; pierwszym prezesem został Antoni Aleksandrowicz.
niedziela, 9 maja 1926
Z Lizbony wyrusza Niezwyciężona Armada - hiszpańska flota z zamiarem najazdu na Anglię.
poniedziałek, 9 maja 1588
W Glasgow urodził się sir Thomas Lipton (zmarł w Londynie 2.10.1931); fascynował się Pucharem Ameryki. Zasłynął z ponad 30. letniej walki o to trofeum na serii jachtów o nazwie "Shamrock".
czwartek, 9 maja 1850