Kuchenny niezbędnik na pokład

poniedziałek, 12 maja 2014
Redakcja
Co zabrać ze sobą myśląc o smacznych posiłkach serwowanych na pokładzie, bo przecież pod żaglami też jeść trzeba. Pewnie wielokrotnie spotkaliście się z podobnym problemem. Postanowiliśmy przyjrzeć się niezbędnikom Spork i opakowaniom do przechowywania żywności.Na rynku dostępnych jest wiele firm oferujących wyposażenie pozwalające swobodnie spożywać posiłki poza domem. My postanowiliśmy przyjrzeć się produktom szwedzkiej firmy Light My Fire, specjalizującej się w tej dziedzinie. Pod lupę wzięliśmy zestaw Spork z etui SporkCase oraz zestaw pudełek MealKit 2.0, udostępnione nam przez internetowy sklep tierone.pl.

MealKit 2.0

Zestaw MealKit 2.0 składa się z ośmiu części przeznaczonych do przechowywania, przenoszenia i spożywania żywności. Jak zapewnia producent, MealKit został stworzony z myślą o wypoczynku poza domem, jak również o codziennym miejskim użytku (np. jedzenie w pracy oraz szkole). Wszystkie pojemniki wykonane są z wysokiej jakości tworzywa. Doskonale nadają się do mycia w zmywarkach i podgrzewania w kuchenkach mikrofalowych. Sprawdziliśmy, że pojemniki odporne są na odbarwienia i nie wchłaniają zapachów. Kształty poszczególnych pudełek zostały opracowane w ten sposób, aby ułatwić ich opróżnianie tradycyjną łyżką lub niezbędnikiem Spork, któremu przyjrzymy się w dalszej części tego tekstu. Dzięki takim właściwościom, utrzymywanie czystości pojemników nie sprawia większych problemów. Pojemniki MealKit 2.0 bez problemu unoszą się na wodzie, a ich pokrywki zapewniają wodoszczelność pudełek. Dla żeglarzy te cechy okażą się na pewno bardzo istotne. Zestaw został zaprojektowany tak, aby zmieścił się w największym z dostępnych w nim pojemników. Całość spina elastyczna opaska.W skład zestawu MealKit 2.0 wchodzą:
- pokrywka (talerz) - 500 ml
- talerz (miska) - 900 ml
- pojemnik SnapBox trójkątny z miarką - 170 ml
- pojemnik SnapBox owalny z miarką - 320 ml
- kubek Pack-up-Cup z podziałką - 260 ml
- deska do krojenia, pełniąca również rolę odcedzacza
- niezbędnik Spork (łyżka, nóż, widelec w jednym)
- elastyczna opaska do spięcia zestawu

Wymiary zestawu: 194x194x61 mm. Waga: 384 gram.
Pojemniki zostały wykonane z PP Polipropylenu (wolny od Bisfenolu A).
Cena zestawu MealKit 2.0: 79 zł


Niezbędnik Spork

Przyjrzeliśmy się również ciekawemu niezbędnikowi firmy Light My Fire - Spork. Jest to warte uwagi rozwiązanie (nóż, widelec i łyżka w jednym elemencie) stworzone z wysokiej jakości tworzywa Tritan. Produkt zaskoczył nas swoją elastycznością i odpornością na zniszczenie. Pozwoli to korzystać z niego przez długi czas. Małe rozmiary Sporka sprawiają, że nie zajmuje on wiele miejsca w naszym bagażu. Nie ma problemu z jego czyszczeniem, produkt nie posiada zakamarków trudnych do wyczyszczenia. Kolekcja Spork dostępna jest w różnorodnych, wyrazistych kolorach. Niezbędnik można nabyć w zestawie - dwa Sporki plus wygodne etui SporkCase™, które sprawnie chroni go przed zabrudzeniem i ułatwia jego transport. SporkCase™ mieści dwa niezbędniki Spork. Etui posiada otwór umożliwiający jego zawieszenie. Warto podkreślić, że niezbędnik Spork wraz z etui unoszą się na wodzie.Wymiary niezbędnika Spork: długość 17 cm. Waga: 19 gram.
Wymiary etui: 19x4,5x2,9 cm. Waga: 29 g.
Cena zestawu (dwa niezbędniki Spork wraz z etui): 18.90 zł

Produkty dostępne są w internetowym sklepie TierOne - www.tierone.pl

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922