Kuchenny niezbędnik na pokład

poniedziałek, 12 maja 2014
Redakcja
Co zabrać ze sobą myśląc o smacznych posiłkach serwowanych na pokładzie, bo przecież pod żaglami też jeść trzeba. Pewnie wielokrotnie spotkaliście się z podobnym problemem. Postanowiliśmy przyjrzeć się niezbędnikom Spork i opakowaniom do przechowywania żywności.Na rynku dostępnych jest wiele firm oferujących wyposażenie pozwalające swobodnie spożywać posiłki poza domem. My postanowiliśmy przyjrzeć się produktom szwedzkiej firmy Light My Fire, specjalizującej się w tej dziedzinie. Pod lupę wzięliśmy zestaw Spork z etui SporkCase oraz zestaw pudełek MealKit 2.0, udostępnione nam przez internetowy sklep tierone.pl.

MealKit 2.0

Zestaw MealKit 2.0 składa się z ośmiu części przeznaczonych do przechowywania, przenoszenia i spożywania żywności. Jak zapewnia producent, MealKit został stworzony z myślą o wypoczynku poza domem, jak również o codziennym miejskim użytku (np. jedzenie w pracy oraz szkole). Wszystkie pojemniki wykonane są z wysokiej jakości tworzywa. Doskonale nadają się do mycia w zmywarkach i podgrzewania w kuchenkach mikrofalowych. Sprawdziliśmy, że pojemniki odporne są na odbarwienia i nie wchłaniają zapachów. Kształty poszczególnych pudełek zostały opracowane w ten sposób, aby ułatwić ich opróżnianie tradycyjną łyżką lub niezbędnikiem Spork, któremu przyjrzymy się w dalszej części tego tekstu. Dzięki takim właściwościom, utrzymywanie czystości pojemników nie sprawia większych problemów. Pojemniki MealKit 2.0 bez problemu unoszą się na wodzie, a ich pokrywki zapewniają wodoszczelność pudełek. Dla żeglarzy te cechy okażą się na pewno bardzo istotne. Zestaw został zaprojektowany tak, aby zmieścił się w największym z dostępnych w nim pojemników. Całość spina elastyczna opaska.W skład zestawu MealKit 2.0 wchodzą:
- pokrywka (talerz) - 500 ml
- talerz (miska) - 900 ml
- pojemnik SnapBox trójkątny z miarką - 170 ml
- pojemnik SnapBox owalny z miarką - 320 ml
- kubek Pack-up-Cup z podziałką - 260 ml
- deska do krojenia, pełniąca również rolę odcedzacza
- niezbędnik Spork (łyżka, nóż, widelec w jednym)
- elastyczna opaska do spięcia zestawu

Wymiary zestawu: 194x194x61 mm. Waga: 384 gram.
Pojemniki zostały wykonane z PP Polipropylenu (wolny od Bisfenolu A).
Cena zestawu MealKit 2.0: 79 zł


Niezbędnik Spork

Przyjrzeliśmy się również ciekawemu niezbędnikowi firmy Light My Fire - Spork. Jest to warte uwagi rozwiązanie (nóż, widelec i łyżka w jednym elemencie) stworzone z wysokiej jakości tworzywa Tritan. Produkt zaskoczył nas swoją elastycznością i odpornością na zniszczenie. Pozwoli to korzystać z niego przez długi czas. Małe rozmiary Sporka sprawiają, że nie zajmuje on wiele miejsca w naszym bagażu. Nie ma problemu z jego czyszczeniem, produkt nie posiada zakamarków trudnych do wyczyszczenia. Kolekcja Spork dostępna jest w różnorodnych, wyrazistych kolorach. Niezbędnik można nabyć w zestawie - dwa Sporki plus wygodne etui SporkCase™, które sprawnie chroni go przed zabrudzeniem i ułatwia jego transport. SporkCase™ mieści dwa niezbędniki Spork. Etui posiada otwór umożliwiający jego zawieszenie. Warto podkreślić, że niezbędnik Spork wraz z etui unoszą się na wodzie.Wymiary niezbędnika Spork: długość 17 cm. Waga: 19 gram.
Wymiary etui: 19x4,5x2,9 cm. Waga: 29 g.
Cena zestawu (dwa niezbędniki Spork wraz z etui): 18.90 zł

Produkty dostępne są w internetowym sklepie TierOne - www.tierone.pl

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 April

W Bremerhaven przekazano Amerykanom żaglowiec "Horst Vessel", obecnie "Eagle".
wtorek, 16 kwietnia 1946
W Spiliby urodził się sir John Franklin, żeglarz, podróżnik polarny i odkrywca. Głównym celem jego wypraw było poszukiwanie Przejścia Północno-Zachodniego, zajmował się badaniem północnych wybrzeży Kanady. Zmarł (1847 r.) z wycieńczenia w czasie wyprawy p
niedziela, 16 kwietnia 1786