TYP: a1

Ateny i wyspy greckie według National Geographic

wtorek, 22 lipca 2014
Informacja prasowa
Wszystkim miłośnikom aktywnego podróżowania Wydawnictwo Burda Książki poleca przewodnik po Atenach i wyspach greckich.



Pobyt w Atenach i na wyspach greckich to świetna okazja, aby połączyć cuda starożytności za sztuką współczesną, wyśmienitą kuchnią i wypadami na najpiękniejsze plaże Śródziemnomorza. Ateny to koegzystencja starego i nowego. W antycznych ruinach zaklęty jest dorobek społeczeństwa, które stworzyło podwaliny cywilizacji Zachodu. Na znużonych tempem miejskiego życia czekają urokliwe wyspy greckie - każda z nich zaspokoi pragnienie słońca, morza i piasku.

Akropol od tysięcy lat dominuje w ateńskim pejzażu górując nad bezładnymi rzędami kamienic i galimatiasem ulic. Koniecznie trzeba go odwiedzić i obejrzeć Partenon, Erechtejon i Propyleje, amfiteatry oraz bajeczne Muzeum Akropolu. Na znużonych tempem miejskiego życia czekają małe i duże wyspy leżące w zasięgu rejsu z Pireusu. Każda z nich zaspokoi pragnienie słońca, morza i piasku. Każda ma własny, niepowtarzalny charakter, a łączą je urokliwa aura, swobodny nastrój, lokale rybne, pachnące igliwiem sosnowe lasy i średniowieczne monastyry. Biesiady przy mezedhes i przerwa na kawę mogą tu trwać godzinami.

Seria przewodników "Wakacje na walizkach" skierowana jest do miłośników aktywnego podróżowania. Do tej pory w serii ukazały się przewodniki opisujące najbardziej znane kraje, regiony i miasta świata, m.in. Portugalię, Francję, Chorwację, Ateny, Chiny, Dominikanę czy Stambuł.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 września

Wypłynięciem na wody Pacyfiku przez Cieśninę Beringa załoga jachtu "Stary" pod Kpt. Jackiem Wacławskim zamknęła symboliczną bramę Przejścia Północno-Zachodniego. Równolegle ze "Starym" przejście pokonał drugi polski jacht s/y "Nekton" pod Kpt. Tadeuszem N
wtorek, 19 września 2006
Zmarł Tadeusz Prechitko, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, pilot Chorągwi ZHP w Wolnym Mieście, działacz żeglarski od 1927 r. W 1936 r. na s/y "Korsarz" wygrał wyścig na XI Igrzyska Olimpijskie z Helu do Kilonii. Na tym jachcie w 1963 r. zajął III miejsc
niedziela, 19 września 1982
Na jachcie "Kurun" wyszedł w rejs dookoła świata (z portu wyjścia Croisic do Maroka z towarzyszem żeglugi, potem już samotnie) Jacques-Yves Le Toumelin; trasa rejsu wiodła przez Atlantyk, Kanał Panamski, Markizy, Cieśninę Torresa, Kapsztad do portu wyjści
poniedziałek, 19 września 1949