TYP: a1

Sydney - ocean, kangury i opera

środa, 24 września 2014
Informacja prasowa
Mieszkańcy Sydney nie bez powodu są bardzo dumni ze swojej metropolii. Muzea, teatry i galerie, ogromne bogactwo fauny i flory, a także plaże, akweny, rzeki i rezerwaty przyrody – to tylko część atrakcji, jakie czekają na turystów. Nowy przewodnik Evana McHugh i Petera Turnera - "Sydney" ukazał się na rynku 13 sierpnia nakładem Wydawnictwa Burda Książki.Sydney to miasto, które oszałamia swoją różnorodnością. Każdy znajdzie tam coś dla siebie: zarówno miłośnicy dzikiej (i czasem niebezpiecznej) natury, wielbiciele sportów wodnych oraz fani sztuki i architektury. Przewodnik pozwoli zaplanować pełen wrażeń pobyt w zależności od zainteresowań i posiadanego czasu. Evan McHugh i Peter Turner podpowiadają, która pora jest najlepsza na przyjazd, jak sprawnie poruszać się po mieście oraz przedstawiają najważniejsze atrakcje, których absolutnie nie można pominąć. A należą do nich m.in. Wielka Rafa Koralowa, Harbour Bridge, gmach opery, Królewskie Ogrody Botaniczne czy wspaniałe plaże nad zatoką. Dla głodnych wiedzy autorzy przygotowali opis historii Sydney: od Aborygenów i przybycia pierwszych europejskich osadników, przez rozwój miasta w XIX wieku aż po dzieje współczesne. Przewodnik przybliża także niezwykle bogatą sztukę i kulturę Sydney. Mnogość teatrów, koncertów, pokazów tanecznych, muzeów i galerii sprawia bowiem, że w mieście zawsze coś się dzieje.

Przewodnik podpowiada, jakich atrakcji koniecznie należy spróbować. W ogrodach botanicznych warto udać się na wycieczkę aborygeńską, by poznać tubylczą wiedzę i kuchnię, można też wybrać się na rejs pływającym domem czy nauczyć się nurkować i obejrzeć podwodne bogactwo Wielkiej Rafy Koralowej. Autorzy przybliżają czytelnikom mnóstwo niezwykłych miejsc, których często nie ma na rutynowych szlakach turystycznych, m.in. Chiński Ogród Przyjaźni, dawny robotniczy Balmain, fantastyczny Park Narodowy Ku-ring-gai Chase czy Darling Harbour z akwarium restauracjami, sklepami, parkami i ogrodami. Książka przedstawia także charakterystyczne dla Australii gatunki fauny i flory oraz wyjaśnia, których niebezpiecznych i jadowitych zwierząt unikać. Nie zabrakło także praktycznych porad, słowniczka australijskich słów oraz podpowiedzi, jakich kulinarnych specjałów warto spróbować. Całość ilustrowana jest wspaniałymi zdjęciami oraz przejrzystymi grafikami, planami i mapami.

Dane wydawnicze:
Autor: Evan McHugh, Peter Turner, tytuł: "Sydney", Wydawnictwo Burda Książki, ISBN 978-83-7596-485-1, cena: 41,90 zł, format 133 x 214 mm, liczba stron: 272, oprawa miękka ze skrzydełkami, data premiery: 13 sierpnia 2014 r.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 April

W Warszawie odbywa się prezentacja projektu udziału Jarosława Kaczorowskiego w regatach mini Transat.
środa, 19 kwietnia 2006
Henry de Voogt otrzymuje paszport na rejs z Vlissingen do Londynu "w małej, samotnej łodzi, zupełnie samodzielnie, jedynie z pomocą Opatrzności Bożej".
czwartek, 19 kwietnia 1601