Przewodnik po północnej Polsce

poniedziałek, 28 lipca 2014
Informacja prasowa
"Polska wzdłuż i wszerz. Wybrzeże Bałtyku i pojezierza" to przewodnik po różnorodnej krainie słonych i słodkich wód północnej Polski – w sam raz dla osób, dla których wypoczynek nad wodą to jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu.Północna Polska to region pełen wód, lasów i złocistych plaż, dlatego należy do urlopowych celów numer jeden na turystycznej mapie naszego kraju. "Polska wzdłuż i wszerz tom I. Wybrzeże Bałtyku i pojezierza" przedstawia znane uzdrowiska i letniska oraz miejscowości wypoczynkowe i agroturystyczne nad morzem i jeziorami, które zapraszają turystów nie tylko w sezonie wakacyjnym. Każdy znajdzie tam coś dla siebie – zarówno miłośnicy błogiego lenistwa, jak i aktywnego wypoczynku. Dariusz Jędrzejewski proponuje różne sposoby na spędzenie wolnego czasu i poznawanie regionu: zwiedzanie, spacery, przejażdżki na rowerze, spływy kajakowe, żeglowanie i wiele innych.

Dariusz Jędrzejewski przybliża czytelnikom krainę ujścia Odry – Woliński Park Narodowy, sporty wodne w Dziwnówku czy Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach. Zaprasza też do Szczecina, który zachwyca piękną architekturą: barokowymi kamieniczkami czy staromiejskim ratuszem. Kaszuby zaskakują dzikim wybrzeżem, Mielno to przede wszystkim wspaniałe plaże, a w Darłówku można udać się na Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. Gdańsk to piękna, pełna zabytków stolica polskiego wybrzeża, która wraz z nowoczesną Gdynią i uzdrowiskowym Sopotem tworzy jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do spędzenia urlopu. Pojezierza Pomorza Wschodniego to kraina bogata w niezniszczone przemysłem jeziora, rzeki i lasy – dlatego przyjeżdżają tu żeglarze, kajakarze, wędkarzy i miłośnicy grzybobrania. Warto także udać się na wycieczkę pograniczem Warmii i Mazur, by poznać Szlak Wielkich Jezior – najpiękniejszy szlak żeglarski w Polsce.

Książka Dariusza Jędrzejewskiego, "Polska wzdłuż i wszerz. Wybrzeże Bałtyku i pojezierza", ukazała się nakładem Wydawnictwa Burda Książki.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942