TYP: a1

Znaleziono przemyt wart ponad 7 mln zł

czwartek, 27 października 2016
Informacja prasowa
Próbę przemytu ponad 10,5 mln sztuk papierosów udaremnili funkcjonariusze pomorskiej Służby Celnej i policjanci CBŚP. Wartość nielegalnej przesyłki wynosi ponad 7 mln zł.

przemyt papierosów, Gdynia
Fot. Izba Celna w Gdyni


Kontener z papierosami przypłynął do gdańskiego portu z Singapuru. Z dokumentów przewozowych wynikało, że znajdują się w nim meble rattanowe. Już pierwsza kontrola, przy użyciu psa Służby Celnej wstępnie potwierdziła, że zawartość kontenera jest zupełnie inna. Po jego otwarciu funkcjonariusze stwierdzili, że całe wnętrze wypchane jest kartonami z papierosami bez polskich znaków akcyzy. Ich importerem była fikcyjna polska firma z woj. pomorskiego. Gdyby papierosy trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa mogły sięgnąć kwoty 11,5 mln zł. Służby ustalają, kto stoi za importem nielegalnego towaru.

To drugie w ciągu ostatnich kilku miesięcy tak duże zatrzymanie przemytu, którego dokonali wspólnie celnicy z Pomorza i policjanci CBŚP. W sierpniu br. w trzech kontenerach z Malezji funkcjonariusze wykryli 26 mln sztuk nielegalnych papierosów. Był to jeden z największych tytoniowych przemytów zatrzymanych na morskiej granicy RP.
Tagi: przepyt, papierosy, Izba Celna, Gdynia, Singapur
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 August

Zakończyła się wyprawa jachtu "Dar Opola" (zwana wyprawą "Koral") na Morze Czerwone. Wyprawą na trasie Aden (start 30.12.1959 r.)-Gdynia dowodził Kapitan Bolesław Kowalski. Plonem wyprawy było tysiące eksponatów, które wzbogaciły pracownie uniwersyteckie
niedziela, 14 sierpnia 1960
Urodził się Adam Wolff, doktor nauk historycznych, profesor Polskiej Akademii Nauk, kapitan jachtowy i żeglarz regatowy, olimpijczyk z 1928 r., współtwórca polskiego żeglarstwa regatowego, autor wielu publikacji żeglarskich
poniedziałek, 14 sierpnia 1899
Z Dżakarty w kierunku Australii wypływa Abel Tasman
czwartek, 14 sierpnia 1642