TYP: a1

Samotnie, dookoła świata, pod wiatr

czwartek, 15 grudnia 2011
teneryfaRoman Paszke wyruszył wczoraj o godzinie 13:08 UTC w wokółziemski samotny rejs na 90-stopowym katamaranie "Gemini 3". Celem kapitana jest pobicie rekordu okrążenia kuli ziemskiej ze wschodu na zachód, samotnie i bez pomocy z zewnątrz. Obecnie rekord ten należy do Jeana Luca Van Den Heede, który na jachcie Adrien od listopada 2003 do marca 2004 roku przepłynął trasę w czasie 122 dni, 14 godzin, 3 minuty i 49 sekund.

Trasa rejsu kapitana Paszke wiedzie z Gran Canarii na Wyspach Kanaryjskich przez równik do Przylądka Horn, a potem na zachód przez południowy Pacyfik do Wyspy Raoul leżącej na północ od Nowej Zelandii w archipelagu Wysp Kermadec. Następnie przez Morze Tasmana, południowy Pacyfik i Ocean Indyjski do Przylądka Dobrej Nadziei w Afryce Południowej, a stamtąd przez równik na metę na Gran Canarii.

Relacje z rejsu można śledzić na bieżąco na stronie paszke360.com.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 marca

Zmarł Mieczysław Pluciński, jeden z polskich konstruktorów jachtowych; najsłynniejszą z jego konstrukcji był jacht typu P-7.
poniedziałek, 28 marca 1983
Start z Las Palmas do rejsu dookoła świata Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz na s/y "Mazurek".
niedziela, 28 marca 1976
Urodził się Zbigniew Puchalski, sławny ze swych rejsów na s/y "Miranda" w regatach OSTAR 72 i rejsu dookoła świata.
wtorek, 28 marca 1933