TYP: a1

Powstała wizualizacja Portu Jachtowego Szczecin

poniedziałek, 29 listopada 2010
Weronika Morys
Szczecin
Źródło: www.szczecin.eu


Na oficjalnym portalu Miasta Szczecin można już obejrzeć wizualizację nowego portu, który powstanie w centrum Szczecina, na wyspie Grodzkiej i przy Nabrzeżu Starówka na wyspie Łasztownia. Lokalizacja portu jachtowego wypełni lukę na szlaku wodnym z górnego biegu Odry do Zalewu Szczecińskiego i na Bałtyk. Do tej pory jachty omijały Szczecin, ponieważ nie miały się gdzie zatrzymać.

Inwestycja ma umożliwić cumowanie 150 jachtów przy pływających pomostach. W porcie znajdzie się też mały amfiteatr, kawiarnia, restauracja, małe boiska sportowe oraz zaplecze sanitarne dla żeglarzy. Infrastruktura portu pozwoli zatankować wodę, naładować akumulatory, odebrać nieczystości, zatankować paliwo, postawić lub położyć maszt. Dostępny ma być też dźwig o nośności 1500 kg. W okolicy portu powstanie bulwar spacerowy, który będzie doskonałym miejscem rekreacji.

Port jachtowy ma powstać najpóźniej do połowy 2013 roku i będzie służyć uczestnikom finału The Tall Ships Races, który odbędzie się w Szczecinie za 4 lata.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 August

Z basenu jachtowego w Gdyni wyszła w rejs przebudowana szalupa statkowa "Chatka Puchatków", na której Jerzy Tarasiewicz i Janusz Misiewicz przepłynęli Altantyk (rejs zakończyli na Martynice 02.04.1959 r.)
piątek, 8 sierpnia 1958
Rozpoczął powojenną działalność Oddział Morski Yacht Klubu Polski; pracowali w nim m.in. Henryk Proszowski, Mieczysław Przewłocki, a na jego czele stanął kontradmirał Włodzimierz Steyer
środa, 8 sierpnia 1945
Na 35. milowej trasie odbyły się II regaty o Puchar Ameryki. Wśród startujących był także zwycięzca I regat, ale tym razem zajął 4. miejsce. W regatach zwyciężył amerykański "Magic"; puchar pozostał w Ameryce
poniedziałek, 8 sierpnia 1870