TYP: a1

Powstała wizualizacja Portu Jachtowego Szczecin

poniedziałek, 29 listopada 2010
Weronika Morys
Szczecin
Źródło: www.szczecin.eu


Na oficjalnym portalu Miasta Szczecin można już obejrzeć wizualizację nowego portu, który powstanie w centrum Szczecina, na wyspie Grodzkiej i przy Nabrzeżu Starówka na wyspie Łasztownia. Lokalizacja portu jachtowego wypełni lukę na szlaku wodnym z górnego biegu Odry do Zalewu Szczecińskiego i na Bałtyk. Do tej pory jachty omijały Szczecin, ponieważ nie miały się gdzie zatrzymać.

Inwestycja ma umożliwić cumowanie 150 jachtów przy pływających pomostach. W porcie znajdzie się też mały amfiteatr, kawiarnia, restauracja, małe boiska sportowe oraz zaplecze sanitarne dla żeglarzy. Infrastruktura portu pozwoli zatankować wodę, naładować akumulatory, odebrać nieczystości, zatankować paliwo, postawić lub położyć maszt. Dostępny ma być też dźwig o nośności 1500 kg. W okolicy portu powstanie bulwar spacerowy, który będzie doskonałym miejscem rekreacji.

Port jachtowy ma powstać najpóźniej do połowy 2013 roku i będzie służyć uczestnikom finału The Tall Ships Races, który odbędzie się w Szczecinie za 4 lata.

TYP: a3
0 0
Komentarze