TYP: a1

Port jachtowy w Szczecinie - ekolodzy protestują

czwartek, 5 stycznia 2012
Weronika Morys

Wizualizacja portu jachtowego.
Źródło: investmap.pl
W Szczecinie na Wyspie Grodzkiej ma powstać port jachtowy z prawdziwego zdarzenia. Zgodnie z założeniami projektu po ukończeniu obiektu przy pomostach pomiędzy Wyspą Grodzką a Łasztownią będzie mogło cumować około 150 jachtów. Miastu udało się pozyskać na ten cel dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Realizowana w trzech etapach inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2020 roku. Chyba, że przeszkodzi w tym protest ekologów.


Projekt budowy portu zakłada wycięcie na Wyspie wszystkich porastających ją drzew, z których część ma ponad 100 lat. Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska już w połowie listopada 2011 roku wydał decyzję zezwalającą na usunięcie rosnących na Wyspie Grodzkiej roślin, jednak nie odbyły się w tej sprawie konsultacje społeczne. Wywołało to protesty ekologów, którzy zwracają uwagę na fakt, że zezwolenie dotyczy zniszczenia okazów o znacznej wartości dendrologicznej i materialnej. Miejmy nadzieję, że uda się wypracować kompromis, który pozwoli ochronić najcenniejsze okazy drzew, nie blokując jednocześnie ważnej dla żeglarzy inwestycji.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 September

Zmarł Jerzy Emmerich, krakowski żeglarz, regatowiec i nauczyciel żeglarstwa, profesor Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
piątek, 17 września 2004
Urodził się Władysław Wagner, pierwszy polski żeglarz, który opłynął świat pod żaglami (08.07.1932 r. wyjście z Gdyni, 02.09.1939 r. zakończenie rejsu w Anglii).
wtorek, 17 września 1912
Urodził się sir Francis Chichester.
wtorek, 17 września 1901