TYP: a1

Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski zmienił nazwę oraz godło

poniedziałek, 12 maja 2014
Informacja prasowa
Nowe logo PoZŻ
Pomorski Związek Żeglarski (w skrócie PoZŻ) – taką nazwę nosi od dzisiaj (tj. 11 maja) dawny Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski. Sejmik Nadzwyczajny zdecydował także o innych zmianach w Statucie organizacji.

Sejmik obradował w Gdyni. Delegaci reprezentujący kluby członkowskie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, poza nazwą, zmienili również godło Związku. Teraz w miejscu dotychczasowego symbolu Gdańska widnieje gryf pomorski.

Przypomnijmy, że Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski dwukrotnie już zmieniał nazwę i symbol w swojej niemal półwiecznej historii. Osobowość prawną uzyskał w 1965 roku jako Gdański Okręgowy Związek Żeglarski. Pomorskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim był od 2001 r.

Zmiana nazwy i godła, choć najbardziej widoczne, to nie jedyne decyzje Sejmiku Nadzwyczajnego. Delegaci rozszerzyli także zakres działalności Związku (co odzwierciedla przyjęta jego anglojęzyczna nazwa: Pomeranian Sailing Association) oraz wprowadzili zapisy usprawniające pracę jego władz.

"Naszym celem było stworzenie, wspólnie z klubami, takiego zespołu brzegowego, który umożliwi realizację pasji i marzeń pomorskich żeglarzy" powiedział do zgromadzonych delegatów prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski. "Dzięki wprowadzonym dzisiaj zmianom w Statucie będzie to możliwe."
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 11 December

W wieku 86 lat na Florydzie umiera projektant "Optimista" Clark Mills.
wtorek, 11 grudnia 2001
Powrócił do kraju "Zawisza Czarny" po chyba najdłuższym rejsie w jego historii; w czasie wyprawy statek dwukrotnie okrążył Przylądek Horn, zawinął do ponad 500 portów, przebył ponad 89,5 tysiąca Mm.
sobota, 11 grudnia 1999
Nastąpił start trzech szkunerów do regat przez Atlantyk na trasie Nowy York - wyspa Wight; regaty wygrał James Gordon Bennet.
środa, 11 grudnia 1867