TYP: a1

Polska żeglarka stanie przed rosyjskim sądem

wtorek, 30 sierpnia 2011

Źródło: www.arcticexpedition.eu
Polka Monika Witkowska i Szwed Börj Ivarsson podróżowali jachtem przez Ocean Arktyczny i Morze Czukockie. 15 sierpnia w miejscowości Pewek na Czukotce wyprawa została zatrzymana przez Rosjan, a jej uczestnicy oskarżeni o nielegalne wkroczenie na rosyjskie wody terytorialne, mimo że, jak twierdzi Witkowska, mieli wszystkie potrzebne dokumenty.


Podróżnicy zapłacili karę i wyruszyli w dalszą drogę. Zanim jednak zdążyli opuścić wody rosyjskie, zostali zatrzymani ponownie - pod tym samym zarzutem. Obecnie rosyjscy żołnierze holują jacht z polską podróżniczką na pokładzie do portu Prowidenja na Czukotce, aby postawić podróżników przed sądem. Sprawą zajął się już polski konsulat w Moskwie.

Więcej informacji: www.tvn24.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922