TYP: a1

O prawie morza i prawie morskim

środa, 16 stycznia 2013
Informacja prasowa
„Powrót statków pod polską banderę” jest tematem II Ogólnopolskiej Konferencji Prawa Morskiego, która odbędzie się 28 lutego 2013 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Konferencja stała się cyklicznym projektem, którego organizatorem jest Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk. Tegoroczne wydarzenie dedykowane jest wszystkim zainteresowanym tematyką konkurencyjności polskiej bandery w żegludze międzynarodowej oraz sytuacją polskich marynarzy na unijnym i międzynarodowym rynku pracy.

Organizacja trzeciej już konferencji oscylującej wokół zagadnień prawa morskiego oraz prawa morza na Uniwersytecie Gdańskim jest wynikiem sukcesu dwóch poprzednich projektów - Międzynarodowej Konferencji Prawa Morza: „Global Ocean Governance: From Vision to Action”(luty 2011) oraz  I Ogólnopolskiej Konferencji Prawa Morskiego zatytułowanej „Polska Polityka Morska - W Kierunku Zintegrowanej Polityki Morskiej Unii Europejskiej”(grudzień 2011). Nieprzemijające w Gdańsku zainteresowanie tematyką morską nie pozwoliło organizatorom na tym poprzestać.

Tym razem tematem będzie „Powrót statków pod polską banderę”. Podczas każdego z trzech paneli tematycznych prelegenci podejmą się próby znalezienia wspólnej i satysfakcjonującej odpowiedzi na postawione przez organizatorów pytania:
  • „Jak walczyć o konkurencyjność polskiej bandery w żegludze międzynarodowej?”,
  • „Jak wzmocnić środowisko armatorskie i zarządzanie statkami?” oraz 
  • „Jak zwiększyć zatrudnienie polskich marynarzy na unijnym i międzynarodowym rynku pracy?”.
Partnerami wydarzenia są: Uniwersytet Gdański, Urząd Morski w Gdyni, Związek Miast i Gmin Morskich. Patronatem honorowym konferencję objął: Pan Sławomir Nowak- Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Pan Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, Pan Paweł Adamowicz – Prezydent Miasta Gdańsk, Pan Wojciech Szczurek – Prezydent Miasta Gdyni, Pan Jacek Karnowski – Prezydent Miasta Sopotu, prof. zw. dr hab. Bernard Lammek – Rektor Uniwersytetu Gdańskiego, prof. UG, dr hab. Jakub Stelina – Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UG.

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji można znaleźć pod adresem: www.prawo-morskie.pl.

Udział w konferencji jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych, wymaga jednak wcześniejszej rejestracji.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 June

24 czerwca 2015 wodowanie statku naukowo-badawczego Oceanograf. To nowoczesny, specjalistyczny katamaran, będący własnością Uniwersytetu Gdańskiego. Budową statku zajęły się stocznie Nauta i Crist. Katamaran jest jedną z najlepiej wyposażonych jednostek t
środa, 24 czerwca 2015
W Gdańsku inauguruje działalność Narodowe Centrum Żeglarstwa; inicjatorem budowy i jego dyrektorem jest Krzysztof Zawalski, pracownik gdańskiej AWFiS.
niedziela, 24 czerwca 2007
Z Sankt Petersburga w rejs dookoła świata wypłynął "Kruzensztern".
piątek, 24 czerwca 2005
W Londynie powstaje Yacht Klub Polski.
czwartek, 24 czerwca 1982
W San Francisco po 406 dniach żeglugi żakończył samotny wokółziemski rejs na "Nord IV" Kpt. Andrzej Urbańczyk.
środa, 24 czerwca 1981
Rozpoczął rejs s/y "Magnolia" pod dowództwem Zdzisława Paski; żeglarze dotarli do Archangielska; powrót do Świnoujścia nastąpił 26.08.1975 r.
wtorek, 24 czerwca 1975
W Szczecinie zakończył wokółziemski rejs "Polonez" z Kpt. Krzysztofem Baranowskim na pokładzie. "Polonez" po starcie w regatach OSTAR wypłynął z Newport w rejs dookoła świata trasą wokół trzech przylądków. Po drodze Kapitan Krzysztof Baranowski opłynął Ho
niedziela, 24 czerwca 1973
W Głuszynie pod Poznaniem urodził się Paweł Edmund Strzelecki (zm. w 1873 r.), geograf, geolog i podróżnik, m.in. członek Royal Society w Londynie. Prowadził badania geologiczne w Appalachach, na Florydzie, w Meksyku, Brazylii, Urugwaju, Chile, na wyspach
sobota, 24 czerwca 1797