TYP: a1

Najlepsze miejsca na wrześniowe rejsy

środa, 6 października 2010
Paulina Wilk

 

Brytyjski The Guardian w swoim internetowym wydaniu opublikował niedawno listę najlepszych kierunków na wrześniowy wypoczynek. Pierwsze miejsce zajęła Sardynia we Włoszech. Za nią w pierwszej dziesiątce uplasowały się: Andaluzja w Hiszpanii, Cypr, Dubrovnik, Cypr, Wyspy Kanaryjskie, egipskie miasto Dahab, Kas w Turcji, Saint Tropez, Rodos i Ile de Re we Francji.



Dziennikarka Nicola Iseard pisze, że miejsca te najlepiej odwiedzić jesienią, ponieważ nie ma wtedy wielkich upałów i tłumów, przez które trudno znaleźć jest wolne kwatery i które w jesieni są o wiele tańsze. Pisze, że we wrześniu temperatura morza i powietrza jest bardzo przyjemna, a w miastach panuje spokojniejsza atmosfera. „Jesień pokazuje w tych miejscach to, co najlepsze" - pisze. Wiele z polecanych kierunków to także żeglarskie destynacje, dlatego może warto w te miejsca wybrać się właśnie drogą morską?

więcej na www.guardian.co.uk
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 lipca

Bruno Peyron na "Orange 2" bije rekord przejścia Atlantyku (2925 Mm w czasie 4 dni, 8 godzin, 23 minuty, 5 sekund).
czwartek, 6 lipca 2006
Francis Joyon bije na trimaranie "IDEC" rekord przejścia Atlantyku z czasem 6 dni, 4 godziny, 1 minuta, 5 sekund (2980 Mm).
środa, 6 lipca 2005
Wyruszył s/y "Generał Zaruski" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; statek dotarł aż do Hornsundu i Zatoki Białych Niedźwiedzi, do polskiej stacji arktycznej. Rejs zakończył się 31.08.1975 r. w Gdyni.
niedziela, 6 lipca 1975
Z Hamilton na Bermudach wystartował do transatlantyckich regat z metą w Travemunde s/y "Komodor" pod dowództwem Kpt. Tadeusza Siwca; był to pierwszy start polskiego jachtu w regatach oceanicznych.
sobota, 6 lipca 1968
Na Morawach urodził się Richard Konkolski, żeglarz czechosłowacki, dwukrotny uczestnik wokółziemskich regat dookoła świata BOC Challenge.
wtorek, 6 lipca 1943
Zakończył rodzinny rejs dookoła świata na szkunerze "Sunbeam" Thomas Brassey; trasa o długości 37 000 Mm wiodła z Cowes przez Rio de Janeiro, Cieśninę Magellana, Tahiti, Honolulu, Colombo, Kanał Sueski, Gibraltar do Cowes.
piątek, 6 lipca 1877