TYP: a1

Marina Gdańsk znów nowocześniejsza

piątek, 26 sierpnia 2011
Marina Gdańsk
Od połowy sierpnia w Marinie Gdańsk działa uruchomiona pompa do odbioru ścieków sanitarnych z jachtów. Pierwszym klientem, który skorzystał z nowego udogodnienia był stacjonujący w marinie jacht motorowy Rurku. Jest to jedno z trzech tego typu urządzeń dostępnych dla żeglarzy na całym polskim wybrzeżu. Koszt jednorazowego korzystania z pompy to 20 zł.


Pompa do obioru ścieków sanitarnych to urządzenie firmy Seijsener, dostarczone przez firmę Drabpol. Koszt jego zakupu to 59 340,80 PLN, zaś projektu technicznego wykonania przyłączenia do kanalizacji to 9760 PLN. Koszt jego instalacji na pomoście w przystani to kolejne 23 247 zł. Udało nam się pozyskać dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w kwocie 54900 PLN na zakup oraz 30000 PLN na projekt i instalację.

Instalacja pompy jest kolejnym krokiem w dostosowaniu Mariny Gdańsk do europejskich standardów oraz wymogów programu Błękitna Flaga. W najbliższym czasie, w przystani zostanie oddane także nowoczesne centrum monitoringu wraz z punktami dostępowymi do bezprzewodowej sieci internetowej. Zostały one zaprojektowane tak, aby zwiększyć bezpieczeństwo i wygodę naszych klientów.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 August

Z Międzyzdrojów startuje I edycja regat Catamaran Amber Cup
sobota, 5 sierpnia 2000
Wojciech Biały, Jerzy Tarasiewicz, Ewa Chudyk i Ewa Mykita na statkowej szalupie "Rozumek" w Rijece rozpoczęli rejs z zamiarem opłynięcia Ziemi. Ze zmieniającą się załogą "Rozumek" odbył rejs na trasie Baleary, Giblartar, Casablancę, Las Palmas, Dakar, Mo
sobota, 5 sierpnia 1967
Zakończyła się 16. edycja Pucharu Ameryki; w finale regat amerykański "Ranger" pokonał brytyjskiego "Endeavoura II"
czwartek, 5 sierpnia 1937
Na "Sea Serpent" zakończył rejs z Bostonu do Coverack (Lizard) J.W.Lawlor
środa, 5 sierpnia 1891