TYP: a1

Marina Gdańsk znów nowocześniejsza

piątek, 26 sierpnia 2011
Marina Gdańsk
Od połowy sierpnia w Marinie Gdańsk działa uruchomiona pompa do odbioru ścieków sanitarnych z jachtów. Pierwszym klientem, który skorzystał z nowego udogodnienia był stacjonujący w marinie jacht motorowy Rurku. Jest to jedno z trzech tego typu urządzeń dostępnych dla żeglarzy na całym polskim wybrzeżu. Koszt jednorazowego korzystania z pompy to 20 zł.


Pompa do obioru ścieków sanitarnych to urządzenie firmy Seijsener, dostarczone przez firmę Drabpol. Koszt jego zakupu to 59 340,80 PLN, zaś projektu technicznego wykonania przyłączenia do kanalizacji to 9760 PLN. Koszt jego instalacji na pomoście w przystani to kolejne 23 247 zł. Udało nam się pozyskać dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w kwocie 54900 PLN na zakup oraz 30000 PLN na projekt i instalację.

Instalacja pompy jest kolejnym krokiem w dostosowaniu Mariny Gdańsk do europejskich standardów oraz wymogów programu Błękitna Flaga. W najbliższym czasie, w przystani zostanie oddane także nowoczesne centrum monitoringu wraz z punktami dostępowymi do bezprzewodowej sieci internetowej. Zostały one zaprojektowane tak, aby zwiększyć bezpieczeństwo i wygodę naszych klientów.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 August

Zmarł wybitny żeglarz regatowy Roman Szadziewski; największe sukcesy sportowe odnosił w klasie "Latający Holender"
niedziela, 18 sierpnia 2002
Zakończenie w Melbourne wokółziemskiego rejsu non-stop niepełnosprawnego Vinny Lauwersa na jachcie "Vision Quest"
piątek, 18 sierpnia 2000
Wyruszył w pierwszy powojenny samotny rejs Bolesław Kowalski na "Sawie"; po 5 dniach żeglugi i przebyciu około 500 mil jacht powrócił do Gdyni
niedziela, 18 sierpnia 1963
Na jachcie "Stormway" zakończył okołoziemski rejs Alfred Petersen, przebywający trasę z Nowego Jorku, poprzez Kanał Panamski, Markizy, Cieśninę Torresa, Morze Czerwone do portu wyjścia
poniedziałek, 18 sierpnia 1952
W Poznaniu powstaje Yacht Klub Poznański, który później zmienił nazwę na Jacht Klub Wielkopolski
piątek, 18 sierpnia 1933