TYP: a1

Jacht z Polakami na pokładzie dryfował na Atlantyku

środa, 30 grudnia 2015
z mediów | WM
27 grudnia 2015 oficer wachtowy wycieczkowca “Braemar”, który płynął z Santa Cruz na Teneryfie do Bridgetown na Barbadosie, zauważył 14-metrowy jacht “Nicollet” dryfujący po Oceanie Atlantyckim. Okazało się, że na pokładzie jednostki, której zepsuł się ster, były 4 osoby narodowości polskiej. Zanim jacht został zauważony z pokładu statku, dryfował przez prawie 3 dni.


Załoga “Braemara” nawiązała kontakt z “Nicollet”, aby zorientować się, czy nie potrzebuje pomocy. Kapitan jachtu poprosił o zabranie na pokład wycieczkowca dwójki pasażerów oraz o dostarczenie materiałów do naprawy “Nicollet”. Z “Braemara” spuszczono na wodę szalupę, która zawiozła na jacht narzędzia, materiały, wiosła oraz zbiornik z wodą. Akcję utrudniały fale o wysokości 3-5 m, jednak zakończyła się ona pełnym powodzeniem.

Dwoje pasażerów, wziętych na pokład wycieczkowca, zostało przebadanych i czuje się dobrze. Mają oni ponownie dołączyć do załogi “Nicollet” na Karaibach.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 May

Odbył się chrzest s/y "Roztocze".
czwartek, 29 maja 1969
Urodził się Roman Paszke, kapitan jachtowy, członek kilku klubów na wybrzeżu oraz Royal Yachting Ocean Racing Club w Londynie, uczestnik pamiętnych ragat Admiral's Cup (1979 r., w których 15 żeglarzy straciło życie), czterokrotny Mistrz Polski w klasach m
wtorek, 29 maja 1951
Urodził się Leonid Teliga, kapitan "Opty" w samotnym rejsie dookoła świata.
wtorek, 29 maja 1917