TYP: a1

Fundacja Navigare Mateusza Kusznierewicza pomaga spełniać marzenia!

wtorek, 18 września 2012
Informacja prasowa
Akcja Spełniamy Marzenia jest nową inicjatywą Fundacji Navigare Mateusza Kusznierewicza. Celem projektu jest realizacja rejsów po Zatoce Gdańskiej dla dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji, z wybranych domów dziecka i ośrodków wychowawczych.


„Od trzech lat realizuję Program Edukacji Morskiej w Gdańsku i mam szansę obserwować ile radości daje dzieciom kilka godzin spędzonych na wodzie! Wszystkie problemy zostają na lądzie, podczas rejsu liczy się tylko załoga i wspólny cel. Pokazujemy im co można w życiu zrobić i co osiągnąć. Poszerzamy im horyzonty” – mówi Mateusz Kusznierewicz, założyciel Fundacji Navigare.

Każdy z organizowanych przez Fundację rejsów będzie składał się z części teoretycznej i praktycznej. Program projektu kładzie nacisk na indywidualny rozwój młodych ludzi oraz kształtowanie i rozwijanie pozytywnych cech charakteru. Aktywny wypoczynek połączony z nabywaniem nowych umiejętności, a przede wszystkim budowaniem wzajemnego zaufania i atmosfery zdrowej, sportowej rywalizacji jest doświadczeniem, którego efekty procentują nie tylko w sporcie, lecz także w wielu aspektach codziennego życia. „Zależy nam na tym, aby rejsy były lekcją pozytywnego myślenia i budowania poczucia pewności siebie. Nie wolno zapominać, że dzieci znajdujące się w trudnej sytuacji potrzebują nie tylko opieki, pomocy materialnej, lecz także wsparcia i motywacji. Chcemy, aby uczestnicy rejsów nabrali wiatru w żagle, nie bali się marzyć, uwierzyli we własne możliwości i śmiało sięgali po wyznaczone sobie cele” – mówi Mateusz Kusznierewicz.

Wszystkie rejsy rozpoczynać się będą w Narodowym Centrum Żeglarstwa w Gdańsku. W trakcie szkolenia Mateusz Kusznierewicz opowiadał będzie o teorii żeglarstwa i bezpieczeństwie na wodzie. Po zajęciach teoretycznych młodzież wypłynie na wody Zatoki Gdańskiej na pokładach pełnomorskich jachtów, pod okiem Mateusza i doświadczonych instruktorów. Podczas rejsów uczestnicy będą mieli możliwość wykorzystania w praktyce nabytej wiedzy. Dzień spędzony na wodzie zakończy się regatami, po których nastąpi wręczenie pamiątkowych dyplomów. Uzyskaniu środków na realizację projektu służyć ma wyjątkowa aukcja charytatywna. Każdego miesiąca realizowana będzie licytacja unikatowego przedmiotu przekazanego na ten cel przez osoby i instytucje wpierające Fundację. Trwa aukcja statecznika brązowego medalisty z Londynu - Przemka Miarczyńskiego. Zaraz po powrocie z Igrzysk Olimpijskich, Przemek przekazał Fundacji Navigare statecznik ze swojej olimpijskiej deski, klasy RS:X. To nie lada gratka zarówno dla zapalonych deskarzy, jak i dla wszystkich kibiców naszej reprezentacji olimpijskiej. Statecznik można licytować do 21 września w serwisie Allegro.

„Cieszę się, że niewielki kawałek mojej deski, która przyniosła mi sukces na Igrzyskach Olimpijskich, przyczyni się do realizacji tego wspaniałego projektu – mówi brązowy medalista z Londynu – Mam nadzieję, że rejs stanie się dla niektórych jego uczestników początkiem żeglarskiej przygody i pomoże w dalszym rozwoju osobistym tych młodych ludzi. Namawiam wszystkich do uczestnictwa w tej licytacji bo to bardzo szczytny cel!”

Już we wrześniu w pierwszy w życiu rejs wypłyną dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego, przy ul. Lutniowej 30 w Gdańsku.

Informacje o kolejnych aukcjach pojawiać się będą na stronie: www.fundacja.kusznierewicz.pl

Link do aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=2624173450
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 April

W Warszawie odbywa się prezentacja projektu udziału Jarosława Kaczorowskiego w regatach mini Transat.
środa, 19 kwietnia 2006
Henry de Voogt otrzymuje paszport na rejs z Vlissingen do Londynu "w małej, samotnej łodzi, zupełnie samodzielnie, jedynie z pomocą Opatrzności Bożej".
czwartek, 19 kwietnia 1601