TYP: a1

Aukcja charytatywna Fundacji Navigare Mateusza Kusznierewicza

poniedziałek, 1 października 2012
Informacja prasowa
Akcja Spełniamy Marzenia jest nową inicjatywą Fundacji Navigare Mateusza Kusznierewicza. Celem projektu jest realizacja rejsów po Zatoce Gdańskiej dla młodzieży w trudnej sytuacji, z wybranych domów dziecka i ośrodków wychowawczych.

Uzyskaniu środków na realizację projektu służą niezwykłe aukcje charytatywne. Co miesiąc jest realizowana licytacja unikatowego przedmiotu przekazanego na ten cel przez osoby i instytucje wpierające Fundację. Pierwszym przedmiotem, który można było wylicytować na aukcji, był statecznik przekazany przez brązowego medalistę z Londynu - Przemka Miarczyńskiego. Zaraz po powrocie z Igrzysk, Przemek ofiarował Fundacji Navigare statecznik ze swojej olimpijskiej deski, klasy RS:X i ten przedmiot ma już nowego właściciela. Właśnie dzięki niemu w swoją pierwszą żeglarską przygodę popłynęły dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka nr 3 w Gdańsku.

W środę ruszyła kolejna aukcja, na której można wylicytować udział w regatach z Mateuszem Kusznierewiczem na pokładzie luksusowego jachtu Jeanneau Sun Odyssey 42. Regaty o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej, do udziału w których Mateusz zaprosi zwycięzcę wraz z osobą towarzyszącą, odbędą się już 6 października. Zwycięzca tej aukcji będzie miał okazję wystartować w regatach o ponad 60-letniej tradycji na jachcie pod dowództwem mistrza olimpijskiego.

Dochód z aukcji pozwoli zorganizować rejs dla podopiecznych kolejnego rodzinnego domu dziecka. „Od trzech lat realizuję Program Edukacji Morskiej w Gdańsku i mam szansę obserwować ile radości daje dzieciom kilka godzin spędzonych na wodzie! Wszystkie problemy zostają na lądzie, podczas rejsu liczy się tylko załoga i wspólny cel.” – mówi Mateusz Kusznierewicz, założyciel Fundacji Navigare. „Te rejsy mają być lekcją pozytywnego myślenia i pewności siebie. Dzieci znajdujące się w trudnej sytuacji potrzebują nie tylko pomocy materialnej, lecz też wsparcia i motywacji. Chcemy, aby uczestnicy rejsów nabrali wiatru w żagle, nie bali się marzyć, uwierzyli we własne możliwości.” – mówi Mateusz.

Aukcja: http://allegro.pl/regaty-z-mateuszem-kusznierewiczem-a-charytatywna-i2672654914.html

Informacje o kolejnych aukcjach będą pojawiać się na stronie: www.fundacja.kusznierewicz.pl w zakładce AUKCJE.Projekt „Spełniamy marzenia”

Spełniamy Marzenia to inicjatywa Fundacji Navigare Mateusza Kusznierewicza skierowana do młodzieży w trudnej sytuacji, z wybranych domów dziecka i ośrodków wychowawczych.

W ramach projektu realizowane są rejsy po Zatoce Gdańskiej na pokładach pełnomorskich jachtów. Żeglarska przygoda składa się z części teoretycznej – szkolenia w Narodowym Centrum Żeglarstwa oraz praktycznej – na wodzie, pod opieką doświadczonych sterników. Spotkanie kończy się regatami, po których następuje wręczenie pamiątkowych dyplomów.

Żeglarstwo to wyjątkowy sport, którzy sprzyja budowaniu wzajemnego zaufania i jest doskonałą lekcją pracy zespołowej. Program projektu kładzie nacisk na indywidualny rozwój młodych ludzi, kształtowanie i rozwijanie pozytywnych cech charakteru oraz wiary we własne możliwości. Celem inicjatywy jest nie tylko edukacja – nabywanie przez młodzież nowych umiejętności i promocja aktywności fizycznej, lecz także motywacja do sięgania po wyznaczone cele i poszerzania horyzontów. Projekt Spełniamy Marzenia ma inspirować młodych ludzi do odkrywania własnych pasji i przyczynić się do osiągnięcia sukcesu w dorosłym życiu.

W ramach projektu Spełniamy Marzenia co miesiąc, na portalu Allegro realizowana jest aukcja charytatywna unikatowych przedmiotów przekazanych na ten cel przez osoby i instytucje wspierające Fundację Navigare. Cały dochód z aukcji przekazywany jest na realizację projektu.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 November

Kpt. Katarzyna Mazurek została pierwszą kobietą na stanowisku dowódcy okrętu wojennego polskiej marynarki wojennej. Kpt. Mazurek została dowódcą ORP Lublin.
środa, 30 listopada 2016
Zmarł Juliusz Sieradzki (ur. 1912 r.), już w latach trzydziestych projektant małych jachtów mieczowych z ożaglowaniem 5, 10, 12 m2, na których wygrywał niemal wszystkie regaty. M. in. zaprojektował popularną Omegę.
wtorek, 30 listopada 1999