TYP: a1

Flota Bałtycka rozpoczęła ćwiczenia na Bałtyku

piątek, 7 lipca 2017
Z mediów/PAP

Około 20 jednostek rosyjskiej Floty Bałtyckiej rozpoczęło ćwiczenia na Bałtyku. Elementem ćwiczeń będzie sprawdzian gotowości do zwalczania okrętów podwodnych, planowany jest też udział samolotów do zwalczania takich okrętów.

[t]Rosyjski niszczyciel rakietowy typu Sowriemiennyj[/t] [s]Fot. wikipedia[/s]

W morskiej części ćwiczeń weźmie udział łącznie 20 okrętów, kutrów i jednostek zaopatrzenia. Ćwiczenia przewidują sprawdzian gotowości tych sił do zwalczania okrętów podwodnych i do prowadzenia obrony przeciwlotniczej. Trałowce i małe jednostki do zwalczania okrętów podwodnych ćwiczyć będą zadania z zakresu obrony rejonu morskiego. Przewidziane jest intensywne wykorzystanie lotnictwa zwalczającego okręty podwodne.

Kolejnym etapem ćwiczeń będzie wysadzenie desantu morskiego na naturalne wybrzeże na terenie poligonu "Chmielowka" w obwodzie kaliningradzkim. Desant przećwiczą pododdziały piechoty morskiej Floty Bałtyckiej przy wsparciu ogniowym szturmowej grupy okrętów i samolotów myśliwskich.

Jak poinformowała Flota Bałtycka, tym samym rozpoczyna się aktywna faza ćwiczeń. Nie podano daty ich zakończenia.

 

Tagi: Flota Bałtycka, ćwiczenia, Bałtyk
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 October

W Krakowie odbył się pierwszy festiwal pieśni żeglarskiej "Shanties"; organizatorem festiwalu był Młodzieżowy Klub Morski "Szkwał". Festiwalowy konkurs wygrał zespół Jerzego Pawełczyka - "Yogiego", głównego inicjatora imprezy.
piątek, 23 października 1981
Dr David Lewis na stalowym slupie "Ice Bird" wyruszył z Sidney w samotny rejs dookoła Antarktydy. Po awarii (wywrotce i złamaniu masztu i wielu innych uszkodzeniach jachtu) pod awaryjnym ożaglowaniem dotarł do amerykańskiej stacji polarnej Palmer. W nastę
poniedziałek, 23 października 1972