TYP: a1

"Będzie się działo!", zapowiada oceanTEAM.pl

wtorek, 8 kwietnia 2014
Informacja prasowa | oceanTEAM.pl
Po bardzo efektownym żeglarsko okresie 2011-13 OceanTEAM utrzymuje tempo! Udało nam się m.in. wystartować w renomowanych regatach Mini Transat 2011, OSTAR 2013, UK Fastnet 2013 i wielu innych, ale także zorganizować najtrudniejszy wyścig Bałtyku—Bitwa o Gotland i wesprzeć inne oceaniczne i pełnomorskie projekty, jak chociażby Zew Oceanu czy Baltic Loop. Czas na plan 2014-16.

Start projektu Mini Transat 2015 już w maju tego roku. Po udanym starcie Radka w 2011 roku w tych najtrudniejszych—ze względu na wielkość jachtów—atlantyckich samotniczych regatach oraz dramatycznym przebiegu MiniFastnet w 2013 czas na nowe podejście do tego wyzwania. Nowoczesny jacht wg projektu czołowego francuskiego projektanta Etienne Bertranda już powstaje we Francji. Będzie on niedługo gotowy do żeglugi! Zaplanowano więc pierwsze starty w serii regat klasyfikacyjnych już tego lata. Spośród blisko 400 chętnych eliminacje wyłonią zaledwie 80 żeglarzy z całego świata, którzy staną na starcie Mini Transat 2015. Plan na 2014 jest więc prosty: wywalczyć miejsce na liście startowej, a łatwo nie będzie.

Lato to bałtyckie regaty, którym patronuje prestiżowy Klub Żeglarzy Samotników. OceanTEAM jest partnerem strategicznym na mocy umowy z Klubem, angażujemy się zatem w realizację przedsięwzięć takich jak Regaty SailbookCup, Unity Line i Wielka Żeglarska Bitwa O Gotland—najtrudniejsze regaty na naszym morzu, dające kwalifikacje do oceanicznych regat na całym świecie. Jesienią powrót do klasy Mini i samotnicze starty w Valencji i Barcelonie oraz przygotowania do startu w AZAB 2015, w których Krystian jest już na liście startowej.

A na deser… start przygotowań do rejsu solo dookoła Ziemi trasą pod wiatr! Do tej pory dokonało tego zaledwie 6 żeglarzy samotników na świecie—w tym nieżyjący już niestety nasz rodak Tomasz Lewandowski. Projekt właśnie ruszył i już tego lata do Polski zawinie jacht klasy IMOCA—nowy nabytek oceanTEAM. Jest to jacht dwumasztowy—przygotowany do oceanicznej żeglugi pod wiatr. Ten rejs to ogromne wyzwanie wymagające wieloetapowych przygotowań. Już za 2 lata w tym największym wyzwaniu polskiego żeglarstwa oceanicznego od 2007 roku wystartuje żeglarz z zespołu OceanTEAM. W ramach tegorocznych treningów na Bałtyku będzie można dołączyć do zespołu i poczuć emocje ekstremalnej żeglugi na własnej skórze. Żeglarzy i sympatyków mocnych wrażeń serdecznie zapraszamy na pokład!

z żeglarskim pozdrowieniem
oceanTEAM.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 August

W Cowes z okazji 150.lecia Pucharu Ameryki zorganizowano jubileuszowe regaty, w których wystartowało 208 jachtów z różnych epok, a zwyciężył "Stealth" w czasie o prawie 5 godzin lepszym niż czas jachtu "America" z 1851 r.
środa, 22 sierpnia 2001
Zmarł Kpt. Antoni Ledochowski, jedna z legendarnych postaci polskiego żeglarstwa, wykładowca Szkoły Morskiej w Tczewie, potem w Gdyni, autor m.in. doskonałych podręczników z astronawigacji
czwartek, 22 sierpnia 1974
Zmarł Eugeniusz Kwiatkowski, m.in. twórca Gdyni i Centralnego Okręgu Przemysłowego
czwartek, 22 sierpnia 1974
Start do wokółziemskiego rejsu Bernarda Moitessiera na "Joshua"
czwartek, 22 sierpnia 1968
S/y "Swarożyc" pod Kpt. Wacławem Liskiewiczem zakończył rejs na Spitsbergen (po przebyciu 4905 Mm); był to pierwszy rejs polskiego jachtu w rejony podbiegunowe
wtorek, 22 sierpnia 1967
Na jachcie "Anahita" wyruszył w rejs dookoła świata Louis Bernicot; rejs zakończył się pełnym sukcesem, przy czym odbył sie on bez jakiejkolwiek poważniejszej awarii
sobota, 22 sierpnia 1936