TYP: a1

III Pełnomorskie Regaty Samotników BITWA O GOTLAND 2014

wtorek, 26 sierpnia 2014
Informacja prasowa
Bitwa o GotlandSzanowni Koledzy Żeglarze.

12 września staniemy na starcie do III edycji regat samotników Bitwa o Gotland. Nie są to zwykłe regaty. Wiadomo, ze każdy żeglarski wyścig wyróżnia się czymś charakterystycznym i każde regaty są trochę inne niż pozostałe – Bitwę wyróżnia niewątpliwie stopień trudności.


Ponad 500 mil solo i non stop po mało przewidywalnym Bałtyku w prawdziwie pełnomorskich warunkach czyni te regaty najtrudniejszym żeglarskim wyzwaniem na Bałtyku. Poprzednie dwie edycje pokazały jak wysoko postawiona jest poprzeczka w walce samotnika z żywiołem, ale jednocześnie pokazały, że jest to wyzwanie osiągalne dla każdego dobrze przygotowanego i rozsądnego żeglarza.

Dołączcie do nas!

Sprawdźcie swoje możliwości w gronie samotników, którzy ciągle szukają kolejnych wyzwań, ale żeglują przede wszystkim dla satysfakcji z dobrej żeglarskiej roboty i wspaniałej żeglarskiej atmosfery opartej przede wszystkim o bezpieczeństwo i szacunek dla morskiego żywiołu.

U nas nie ma gwiazd z okładek i wypasionych imprez towarzyszących. Jest skromnie, ale we wspaniałym żeglarskim klimacie. Razem rozwijamy historię tych wyjątkowych regat, które z pewnością niedługo dołączą do listy elitarnych wyścigów w skali europejskiej, umacniając tym samym rolę Polski na żeglarskiej mapie kontynentu.

Nie pobieramy żadnych opłat wpisowych. Koszty organizacyjne ograniczamy do niezbędnego minimum - zapewniamy za to pełen profesjonalizm w zakresie bezpieczeństwa i obsługi medialnej. Wyposażymy Was w trackery satelitarne, nad Waszym bezpieczeństwem przez 24h/dobę będzie czuwał doświadczony zespół brzegowy (monitoring zawodników, serwis pogodowy, koordynacja ewentualnych akcji specjalnych). Media pomorskie, zachodniopomorskie i ogólnopolskie będą otrzymywać bieżące informacje o przebiegu regat (informacje o każdym zawodniku) oraz relacje żeglarzy z trasy i po zakończeniu wyścigu. Bieżące informacje oraz dostęp do monitoringu yellowbrick na stronie www.bitwaogotland.pl oraz portalach internetowych i społecznościowych.

Liczymy na Wasz udział i prosimy o przesyłanie zgłoszeń w dowolnej formie (telefon, e-mail, Facebook) – skontaktujemy się z Wami i poprowadzimy przez dalsze formalności. W załączeniu zgłoszenie, regulamin i ogólne informacje.

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji – dane kontaktowe na stronie www.bitwaogotland.pl (zachęcamy do zapoznania się z historią poprzednich edycji na tej stronie – w okienku News można przejrzeć całą historię i przekazy medialne od 2012 roku). Kolejne informacje będziemy przekazywać na bieżąco, ponieważ przygotowania wchodzą w najbardziej dynamiczną fazę.

Wasi znajomi myślą o starcie, ale się wahają? Prosimy, skontaktujcie ich z nami – będziemy namawiać do startu.

Z żeglarskim pozdrowieniem

Krystian Szypka
Jacek Zieliński
Radek Kowalczyk
KLUB ŻEGLARZY SAMOTNIKÓW

Regulamin
Formularz zgłoszeniowy
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 September

Na żaglowcu "Fryderyk Chopin" rozpoczęła się kolejna "Szkoła pod Żaglami".
sobota, 25 września 2004
Z s/y "Tadeusz" w czasie silnego sztormu za burtą znalazła się młoda żeglarka; poszukiwania nie dały rezultatu.
niedziela, 25 września 1983
Na wysokości miejscowości Lubiatów, w wyniku wywrotki i doznanych uszkodzeń, zatonął s/y "Polaris"; jeden z członków załogi poniósł śmierć.
niedziela, 25 września 1983
Przy wejściu do Górek Wschodnich rozbił się s/y "Cefeusz"; śmierć poniosło 5 żeglarzy.
niedziela, 25 września 1966
Urodził się Horatio Nelson, admirał brytyjski, m.in. zwycięsca bitwy pod Trafalgarem.
poniedziałek, 25 września 1758
Rusza II wyprawa Krzysztofa Kolumba.
środa, 25 września 1492