TYP: a1

Atak piratów na chłodniowiec. Porwano cztery osoby.

piątek, 23 października 2015
z mediów | JM
W pobliżu Nigerii doszło w tym tygodniu do ataku pirackiego na statek-chłodnię. Jednostka została obrabowana, porwano również cztery osoby z jej załogi. Jak dotąd nie pojawiły się informacje o losie uprowadzonych.

Piraci


Chłodniowiec "Solarte" płynął w poniedziałek z Beninu do Nigerii. Kiedy był o 100 mil morskich od portu docelowego w Harcourt, został dogoniony i zaatakowany przez dwie łodzie pirackie. Przestępcy szybko opanowali jednostkę. Statek został splądrowany, a znajdujący się na pokładzie system łączności uszkodzony. Dlatego też o całym zdarzeniu udało się poinformować dopiero kilka dni później.

Dziś wiemy, że porwanych zostało czterech członków załogi - dwóch obywateli Ukrainy i dwóch Litwy. Prowadzone jest międzynarodowe śledztwo, mające na celu ustalenie sytuacji zaginionych. Jak dotąd nie otrzymano żadnej wiadomości od porywaczy. Wiadomo tylko, że pozostałym członkom załogi "Solarte" nic się nie stało.
Tagi: piraci, atak, Nigeria, Benin, Somalia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 July

Do Odessy dopływa z Gdańska "Velet" pod dowództwem Henryka Wolskiego.
środa, 5 lipca 2006
W Gdańsku rozpoczęła się kolejna edycja Operacji Żagiel, święto żagli i regaty organizowane przez The International Sail Training Association.
środa, 5 lipca 2000
W Gdańsku na Motławie gościł jeden z największych żeglarzy świata Eric Tabarly na pokładzie "Pen Duick II".
sobota, 5 lipca 1997
Zmarł Józef Marczewski, wieloletni działacz żeglarski, członek honorowy PZŻ.
niedziela, 5 lipca 1992
Powrócił z rejsu dookoła świata jacht "Tropiciel" z Kpt. Ryszardem Wabikiem.
sobota, 5 lipca 1986
Samotny rejs przez Cieśniny Duńskie na "Eurosie" odbył Aleksander Kaszowski; w czasie rejsu przebyto 800 mil w ciągu 10 dni.
poniedziałek, 5 lipca 1971
Alec Rose powrócił do Portsmouth po rejsie dookoła świata na s/y "Lively Lady".
piątek, 5 lipca 1968
Na jachcie "Thetys" w Nowym Jorku zakończył rejs Krzysztof Grabowski (start z Tangeru 12 kwietnia); był to pierwszy powojenny atlantycki rejs polskiego żeglarza.
niedziela, 5 lipca 1959
Urodził się Andrzej Zawieja, olimpijczyk w klasie Finn (1968 r.), wielokrotny mistrz Polski w tej klasie, trener żeglarski.
piątek, 5 lipca 1940