TYP: a1

Porwani marynarze już na wolności

czwartek, 19 listopada 2015
z mediów | JM
Czterech członków załogi chłodniowca "Solarte", który w ubiegłym miesiącu został zaatakowany przez piratów, powróciło już do swoich rodzin. To efekt negocjacji pomiędzy porywaczami i właścicielami jednostki.

O porwanych marynarzach pisaliśmy pod koniec października. Do wydarzenia doszło około 100 mil morskich od portu Harcourt w Nigerii. Należący do rosyjskiej korporacji chłodniowiec "Solarte" został opanowany przez piratów. Napastnicy nie tylko obrabowali jednostkę, ale też porwali czterech z dziewiętnastu członków załogi. Sprawą zainteresowali się przedstawiciele rządów Ukrainy i Litwy, z których to krajów pochodzili marynarze.

Kilka dni temu, po niemal miesiącu negocjacji i wpłaceniu okupu przez właścicieli statku, zakładnicy zostali wypuszczeni na wolność. Po złożeniu zeznań, wrócili do swoich domów. Wszyscy marynarze są cali i zdrowi. Śledztwo kryminalne w sprawie porwania wciąż trwa.
Tagi: piraci, porwanie, okup, Nigeria, chłodniowiec, Solarte
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 July

Do Odessy dopływa z Gdańska "Velet" pod dowództwem Henryka Wolskiego.
środa, 5 lipca 2006
W Gdańsku rozpoczęła się kolejna edycja Operacji Żagiel, święto żagli i regaty organizowane przez The International Sail Training Association.
środa, 5 lipca 2000
W Gdańsku na Motławie gościł jeden z największych żeglarzy świata Eric Tabarly na pokładzie "Pen Duick II".
sobota, 5 lipca 1997
Zmarł Józef Marczewski, wieloletni działacz żeglarski, członek honorowy PZŻ.
niedziela, 5 lipca 1992
Powrócił z rejsu dookoła świata jacht "Tropiciel" z Kpt. Ryszardem Wabikiem.
sobota, 5 lipca 1986
Samotny rejs przez Cieśniny Duńskie na "Eurosie" odbył Aleksander Kaszowski; w czasie rejsu przebyto 800 mil w ciągu 10 dni.
poniedziałek, 5 lipca 1971
Alec Rose powrócił do Portsmouth po rejsie dookoła świata na s/y "Lively Lady".
piątek, 5 lipca 1968
Na jachcie "Thetys" w Nowym Jorku zakończył rejs Krzysztof Grabowski (start z Tangeru 12 kwietnia); był to pierwszy powojenny atlantycki rejs polskiego żeglarza.
niedziela, 5 lipca 1959
Urodził się Andrzej Zawieja, olimpijczyk w klasie Finn (1968 r.), wielokrotny mistrz Polski w tej klasie, trener żeglarski.
piątek, 5 lipca 1940