TYP: a1

Zamknięto szlak Wielkich Jezior Mazurskich

środa, 16 września 2015
z mediów | JM
Z powodu przedłużającej się suszy i niskiego poziomu wody, zdecydowano o zamknięciu szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Żegluga na tej trasie będzie możliwa tylko na własne ryzyko.

Niegocin

"Sunset on Niegocin in Giżycko" by Margoz - Own work. Licensed under GFDL via Wikimedia Commons.


Decyzja o zamknięciu szlaku została podjęta wczoraj przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie. Jako przyczynę podano suszę hydrologiczną, a w konsekwencji opadnięcie poziomu wody poniżej minimalnego stanu. W tej sytuacji nie jest możliwe zagwarantowanie wymaganej głębokości tranzytowej - 1,20 cm na kanałach i 1,80 cm na jeziorach. Zaznaczono przy tym, że ze względów bezpieczeństwa żeglugi, na szlaku pozostawiono oznakowania nawigacyjne. Pływanie po mazurskich jeziorach jest zatem możliwe, ale tylko na własne ryzyko.

Przedłużająca się susza i krytycznie niski stan wody w Polsce przyniosły w ostatnich miesiącach wiele ciekawych odkryć, ale też coraz mocniej dają się we znaki żeglarzom. Pozostaje mieć nadzieję, że poziom wody w rzekach i jeziorach już wkrótce wróci do normy.

Pełna wersja komunikatu RZGW znajduje się na stronie internetowej.
Tagi: susza, szlak Wielkich Jezior Mazurskich, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 November

Inauguracja pierwszego powojennego roku akademickiego w Państwowej Szkole Morskiej w Gdyni.
czwartek, 1 listopada 1945
Konstanty Maciejewicz zostaje komendantem "Lwowa".
poniedziałek, 1 listopada 1926
Wypłynął z Cannes na jachcie "Firecrest" Alain Gerbault; trasa wiodła przez Atlantyk, Kanał Panamski, Markizy, Tahiti, Samoa, Cieśninę Torresa, Ocean Indyjski, Azory do Hawru (koniec rejsu 27.07.1929 roku).
sobota, 1 listopada 1924