TYP: a1

"Śpiewnik Żeglarski – Hej bracia, do szant!" + konkurs

środa, 15 lutego 2012
MZ

Bez względu na to czy szanty się lubi, czy też nie, trzeba uznać za pewnik, że stanowią one stały i nienaruszalny element żeglarskiego życia. Płyną z pokładów śródlądowych łódek, morskich jachtów, wielkich żaglowców. Wykonywane są w tawernach, knajpkach odwiedzanych przez żeglarzy, przy ogniskach na brzegach jezior, wreszcie na scenach szantowych festiwali. Szanty śpiewać każdy może, jeden lepiej, inny gorzej.Zatem jeśli ktoś czuje w sobie zew do śpiewu, potrafi zagrać kilka akordów na gitarze, wydobędzie ze skrzypiec nie do końca fałszywy dźwięk, czy też jedynym instrumentem, jakim potrafi się posługiwać jest puszka po piwie napełniona kilkoma kamykami, a chciałby wkroczyć w świat szant, to pomocna w tym będzie prezentowana książka. Jej zaletą, oprócz zamieszczanych tu tekstów oraz nut, są rozdziały wprowadzające w historię szanty, omówienie rodzajów tych pieśni i sposobów ich wykonywania. Także same pieśni zostały ułożone według ich pierwotnego przeznaczenia.
UWAGA, KONKURS FOTOGRAFICZNY!

Do rozdania mamy 4 książki „Śpiewnik Żeglarski – Hej bracia, do szant!”. Trzy dla użytkowników Tawerny Skipperów i jedną dla naszego fana na Facebooku.

Jak wygrać nagrodę:

1. Na Tawernie Skipperów

Temat konkursu to "Zdjęcie żeglarskie z szantami w tle". Interpretacja dowolna :) Zdjęcia należy zamieszczać na naszym portalu. Autorzy 3 zdjęć, które otrzymają najlepszą ocenę użytkowników, wygrają śpiewniki żeglarskie.

WAŻNE: Każde zdjęcie trzeba zgłosić do konkursu, przesyłając link do miejsca, w którym się znajduje na Tawernie Skipperów na adres info@tawernaskipperow.pl.

2. Na Facebooku

Jeden egzemplarz książki otrzyma osoba, która zamieści zdjęcie z szantami w tle na naszym profilu na Facebooku i zbierze najwięcej kliknięć "lubię to".

Jedna osoba może zgłosić dowolną liczbę zdjęć, jednak może wygrać tylko jedną książkę. Konkurs trwa do 2.03.2012 r., do godziny 1200.Zdjęcia zgłoszone do konkursu:

 
 
 
 
 
 

Zwycięskie zdjęcia:


Fot. Sałata

Klasyka polskiej sceny szantowej - Cztery Refy po koncercie w Gdyni :)

Fot. Agata Dziewońska

Sztynort i 27 osób na pokładzie Tanga 730 podczas biesiady :) więcej by weszło...

Fot. Maciej 'Ciosacz' Kurowski
Na Facebooku zwyciężyło zdjęcie:


"Do stołu dzisiaj ze mną siądź, za bary z rumem czas się wziąć
A nie wypije ze mną ten kto od słuchania miga, miga się"

Fot.  Jakub Sosinka
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 June

Zmarł Kazimierz Klimaszewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, zasłużony działacz żeglarski, współzałożyciel Klubu Morskiego PTTK "Bryza", był jego pierwszym komandorem.
wtorek, 4 czerwca 1974
Zakończenie pierwszych załogowych regat dookoła świata Whitbread. Regaty w klasyfikacji wygrał jacht "Sayula II" (kpt. Ramon Carlin), chociaż pierwszy na mecie był "Great Britain II" (kpt. Chay Blyth). W regatach uczestniczyły polskie jachty "Otago" (kpt.
wtorek, 4 czerwca 1974
Na rafie w odległości 38 Mm od Australii tonie "Batavia".
poniedziałek, 4 czerwca 1629