TYP: a1

Wiosenna Chorwacja z Tawerną Skipperów

środa, 13 kwietnia 2011
MZ

Nasza dzielna załoga
Pierwszego kwietnia późnym wieczorem dzielna załoga Tawerny Skipperów wyruszyła z Krakowa na swój wczesnowiosenny rejs. Na czele wyprawy stał równie dzielny jak załoga, a nawet swą dzielnością ją przewyższający, kapitan Andrzej. Jechaliśmy do Chorwacji, aby wziąć udział w regatach organizowanych przez firmę „Mande Charter”, mającą swą siedzibę w marinie „Kremik”, w pobliżu pięknego Primošten.

Wprawdzie regaty miały się rozpocząć w środę 6 kwietnia, ale dzięki uprzejmości Armatora otrzymaliśmy jacht do dyspozycji już w sobotę 2 kwietnia. Dało nam to czas na odwiedzenie kilku atrakcyjnych miejsc, na sprawdzenie jachtu i oczywiście naszych umiejętności. Obok Kapitana, w rejsie udział wzięli: Dominika, Katarzyna, Marcin, Tomek, Maciek i Michał.

Relację z rejsu, a także z regat, ozdobioną licznymi zdjęciami można przeczytać tutaj:

Część I
Część II Regaty

RedakcjaMarina Kremik

Primošten
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786