TYP: a1

Pijany bandyta na skuterze wodnym

środa, 23 sierpnia 2023
Hanka Ciężadło

W miniony weekend w Sopocie policja zatrzymała czterdziestolatka, który pływał skuterem wodnym wzdłuż brzegu, tuż obok kąpiących się ludzi. Jak się okazało, mężczyzna był pijany, a na dodatek nie miał uprawnień do prowadzenia takiego sprzętu.  

Jest ryzyko, jest zabawa?

Niestety w tym przypadku ryzyko ponosili głównie turyści korzystający z sopockiego kąpieliska. Jak informuje sierż. sztab. Piotr Pawłowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w miniony weekend policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który pływał skuterem wodnym blisko pływających przy plaży ludzi.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze od razu zauważyli „wesołego” sternika śmigajacego pomiędzy turystami i wezwali go do zatrzymania się. Mężczyzna na początku ignorował polecenia policji, a kiedy zauważył policyjną łódź, kilkukrotnie zmieniał kierunek jazdy, próbując uciekać.

I po zabawie…

Po kilkuminutowym pościgu policjanci zatrzymali i skutecznie obezwładnili woniejącego alkoholem mężczyznę. Badanie wykazało, że miał on ponad promil w organizmie. W związku z niezatrzymaniem się do kontroli i prowadzeniem skutera w stanie nietrzeźwości został zatrzymany przez funkcjonariuszy i usłyszał zarzuty.

Na tym jednak nie koniec – z uwagi na brak dowodu rejestracyjnego skutera wodnego oraz nieposiadanie uprawnień do prowadzenia jednostek motorowodnych, mężczyzna będzie miał dalsze kłopoty. Jego sprawą zajął się Kapitanat Portu w Gdańsku, który wszczął przeciw niemu postępowanie administracyjne.

Jakie z tego wnioski? Piłeś – zostań na plaży. Najlepiej w cieniu.

Tagi: Sopot, skuter, pijany, policja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 May

Powróciła do kraju Barbara Królikowska, która na 12-metrowym jachcie "Karolka" w rodzinnym rejsie odbyła podróż dookoła świata na trasie długości 34 887 Mm. Za swój rejs została uhonorowana nagrodą Srebrny Sekstant i I Nagrodą Honorową Rejs Roku 2005.
sobota, 28 maja 2005
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (około 8 m) jacht "Probus" z Kpt. Jerzym Cołojewem i dwoma przyjaciółmi w udany i trudny rejs do Islandii.
niedziela, 28 maja 1972
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs bez zawijania do portów, dookoła trzech przylądków, Francise Chichester na jachcie "Gipsy Moth IV".
niedziela, 28 maja 1967
Urodził się jeden z najsłynniejszych żeglarzy morskich Francis Joyon.
poniedziałek, 28 maja 1956