TYP: a1

Pijany bandyta na skuterze wodnym

środa, 23 sierpnia 2023
Hanka Ciężadło

W miniony weekend w Sopocie policja zatrzymała czterdziestolatka, który pływał skuterem wodnym wzdłuż brzegu, tuż obok kąpiących się ludzi. Jak się okazało, mężczyzna był pijany, a na dodatek nie miał uprawnień do prowadzenia takiego sprzętu.  

Jest ryzyko, jest zabawa?

Niestety w tym przypadku ryzyko ponosili głównie turyści korzystający z sopockiego kąpieliska. Jak informuje sierż. sztab. Piotr Pawłowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w miniony weekend policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który pływał skuterem wodnym blisko pływających przy plaży ludzi.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze od razu zauważyli „wesołego” sternika śmigajacego pomiędzy turystami i wezwali go do zatrzymania się. Mężczyzna na początku ignorował polecenia policji, a kiedy zauważył policyjną łódź, kilkukrotnie zmieniał kierunek jazdy, próbując uciekać.

I po zabawie…

Po kilkuminutowym pościgu policjanci zatrzymali i skutecznie obezwładnili woniejącego alkoholem mężczyznę. Badanie wykazało, że miał on ponad promil w organizmie. W związku z niezatrzymaniem się do kontroli i prowadzeniem skutera w stanie nietrzeźwości został zatrzymany przez funkcjonariuszy i usłyszał zarzuty.

Na tym jednak nie koniec – z uwagi na brak dowodu rejestracyjnego skutera wodnego oraz nieposiadanie uprawnień do prowadzenia jednostek motorowodnych, mężczyzna będzie miał dalsze kłopoty. Jego sprawą zajął się Kapitanat Portu w Gdańsku, który wszczął przeciw niemu postępowanie administracyjne.

Jakie z tego wnioski? Piłeś – zostań na plaży. Najlepiej w cieniu.

Tagi: Sopot, skuter, pijany, policja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 November

Kpt. Katarzyna Mazurek została pierwszą kobietą na stanowisku dowódcy okrętu wojennego polskiej marynarki wojennej. Kpt. Mazurek została dowódcą ORP Lublin.
środa, 30 listopada 2016
Zmarł Juliusz Sieradzki (ur. 1912 r.), już w latach trzydziestych projektant małych jachtów mieczowych z ożaglowaniem 5, 10, 12 m2, na których wygrywał niemal wszystkie regaty. M. in. zaprojektował popularną Omegę.
wtorek, 30 listopada 1999