Zofia Klepacka najlepsza w Weymouth

niedziela, 10 czerwca 2012

Źródło: RS:X Team
Zofia Noceti-Klepacka (YKP Warszawa) zdobyła złoty medal w rozegranych na olimpijskim akwenie w Weymouth regatach klasy RS:X. Polka zdeklasowała rywalki i zajęła pierwsze miejsce z 27-punktową przewagą. Wśród mężczyzn piąty był Przemysław Miarczyński (Ergo Hestia SKŻ Sopot), a Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) uplasował się na szóstej pozycji.

Pecha mieli mistrzowie Europy w klasie Star Mateusz Kusznierewicz (GKŻ Gdańsk) i Dominik Życki (Spójnia Warszawa). Złamany maszt drugiego dnia zawodów wyeliminował ich z czołówki.