TYP: a1

Złoto dla Polki w bojerowych Mistrzostwach Świata Juniorów

piątek, 19 lutego 2016
Z mediów/MF
Kolejny sukces Polaków. Sara Piasecka zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Świata Juniorów w klasach DN. Zuzanna Rybicka wywalczyła sobie trzecie miejsce.



Wczoraj, 18 lutego na jeziorze Vortsjarv w porcie Valmai w Estonii zakończyły się Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów w klasie DN i Ice-Optimist. W kategorii kobiet najlepsza okazała się Sara Piasecka (AZS Uniwersytet Gdański). Zuzanna Rybicka (ChKŻ Chojnice) zajęła trzecie miejsce. Srebrny medal zdobyła Johanna Saareke z Estonii.

Bardzo dobrze wypadli też panowie. Zdobywając aż pięć miejsc w pierwszej 10-tce: Szymon Igniaciuk (MBSW Giżycko) – 5 miejsce, Jędrzej Wissuwa (OKŻ Olsztym) – 6., Mikołaj Mickiewicz (MKŻ Mikołajki) - 7, Jacek Stanisławski (LKS Charzykowy) – 8. , Paweł Roszkowski (Baza Mrągowo) - 10. Na czołowych miejscach uplasowali się Estończycy : Rasmus Mallin, Kevin Grass, oraz na trzecim miejscu Eddie Klements.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 lipca

Bruno Peyron na "Orange 2" bije rekord przejścia Atlantyku (2925 Mm w czasie 4 dni, 8 godzin, 23 minuty, 5 sekund).
czwartek, 6 lipca 2006
Francis Joyon bije na trimaranie "IDEC" rekord przejścia Atlantyku z czasem 6 dni, 4 godziny, 1 minuta, 5 sekund (2980 Mm).
środa, 6 lipca 2005
Wyruszył s/y "Generał Zaruski" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; statek dotarł aż do Hornsundu i Zatoki Białych Niedźwiedzi, do polskiej stacji arktycznej. Rejs zakończył się 31.08.1975 r. w Gdyni.
niedziela, 6 lipca 1975
Z Hamilton na Bermudach wystartował do transatlantyckich regat z metą w Travemunde s/y "Komodor" pod dowództwem Kpt. Tadeusza Siwca; był to pierwszy start polskiego jachtu w regatach oceanicznych.
sobota, 6 lipca 1968
Na Morawach urodził się Richard Konkolski, żeglarz czechosłowacki, dwukrotny uczestnik wokółziemskich regat dookoła świata BOC Challenge.
wtorek, 6 lipca 1943
Zakończył rodzinny rejs dookoła świata na szkunerze "Sunbeam" Thomas Brassey; trasa o długości 37 000 Mm wiodła z Cowes przez Rio de Janeiro, Cieśninę Magellana, Tahiti, Honolulu, Colombo, Kanał Sueski, Gibraltar do Cowes.
piątek, 6 lipca 1877