TYP: a1

Polacy na czwartym miejscu

poniedziałek, 15 lutego 2016
Redakcja/MF
Polscy zawodnicy Tomasz Januszewski i Jacek Nowak zajęli czwarte w zakończonych 14 lutego Mistrzostwach Świata klasy 49er w Clearwater w Stanach Zjednoczonych. Zawody wygrali Peter Burling i Blair Tuke z Nowej Zelandii.Fot. Materiały prasowe/Joao Ferraud


Polska załoga Tomasz Januszewski i Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn) w końcowej klasyfikacji mistrzostw zajęli czwarte miejsce. To największy sukces w ich dotychczasowej karierze. Natomiast nasi olimpijczycy, Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński ukończyli zawody na 28. pozycji.

Zwycięzcami MŚ zostali broniący tytułu Peter Burling i Blair Tuke z Nowej Zelandii. Na drugim miejscu uplasowali się Austriacy Nico Luca Marc Delle Karth i Nikolaus Leopold Resch a na trzecim Dylan Fletcher-Scott i Alain Sign z Wielkiej Brytanii.

W kobiecych zawodach w klasie 49erFX mistrzyniami świata zostały Hiszpanki Tamara Echegoyen i Berta Betanzos. Srebrny medal zdobyły Maiken Foght Schutt i Anne-Julie Schutt z Danii a brązowy Niemki Victoria Jurczok i Anika Lorenz.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 May

Powróciła do kraju Barbara Królikowska, która na 12-metrowym jachcie "Karolka" w rodzinnym rejsie odbyła podróż dookoła świata na trasie długości 34 887 Mm. Za swój rejs została uhonorowana nagrodą Srebrny Sekstant i I Nagrodą Honorową Rejs Roku 2005.
sobota, 28 maja 2005
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (około 8 m) jacht "Probus" z Kpt. Jerzym Cołojewem i dwoma przyjaciółmi w udany i trudny rejs do Islandii.
niedziela, 28 maja 1972
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs bez zawijania do portów, dookoła trzech przylądków, Francise Chichester na jachcie "Gipsy Moth IV".
niedziela, 28 maja 1967
Urodził się jeden z najsłynniejszych żeglarzy morskich Francis Joyon.
poniedziałek, 28 maja 1956