TYP: a1

Zbigniew Gutkowski na Targach "Wiatr i Woda" 2014

wtorek, 1 kwietnia 2014
Informacja prasowa
Zbigniew Gutkowski Fot. Sebastian Lutek
Fot. Sebastian Lutek
Najlepszy polski żeglarz oceaniczny, Zbigniew Gutkowski będzie gościem specjalnym XXVI edycji Targów „Wiatr i Woda” w dniu otwarcia imprezy (czwartek; 3 kwietnia).

„Gutek”, na Scenie Głównej, podzieli się wrażeniami z ostatnich zawodów – regat transatlantyckich Transat Jacques Vabre, w których, wraz z Maciejem Marczewskim, zajął 7. miejsce. Święto sportów wodnych na Stadionie Narodowym w Warszawie potrwa do 6 kwietnia.

Targi „Wiatr i Woda” od kilku lat należą do największych wydarzeń branżowych w tej części Europy. Oprócz licznych stoisk z nowoczesnym sprzętem żeglarskim, dużym zainteresowaniem publiczności cieszą się spotkania z gośćmi specjalnymi, wśród których w przeszłości nie brakowało mistrzów świata, Europy i medalistów olimpijskich.

- Z wielką przyjemnością spotkam się z kibicami, aby móc na spokojnie przybliżyć im kulisy startu w regatach Transat Jacques Vabre. Mimo że od ich zakończenia minęło już trochę czasu, to dla mnie wciąż bardzo miłe wspomnienie. Ponadto, mam nadzieję, że będzie również okazja poruszyć kwestię dalszych planów startowych w tym roku – powiedział Zbigniew Gutkowski.

Spotkanie z „Gutkiem” poprowadzi wybitny dziennikarz i znawca żeglarstwa, Waldemar Heflich. Ponadto, wszyscy pasjonaci sportów wodnych będą mieli szansę osobiście porozmawiać z żeglarzem, zrobić sobie zdjęcie oraz otrzymać pamiątkową pocztówkę z autografem.

Zbigniew Gutkowski pojawi się na Scenie Głównej zlokalizowanej na płycie Stadionu Narodowego 3 kwietnia (czwartek) o godz. 14:00. Przedstawiciele mediów mogą akredytować się na Targi „Wiatr i Woda” do 1 kwietnia (wtorek) pod poniższym linkiem: http://www.wiatriwoda.pl/dla-mediow/akredytacja-dziennikarzy-/

W czasie trwania imprezy akredytacje będą dostępne w biurze prasowym.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 May

Po wielu latach postoju w Jastarni, we Władysławowie rozpoczyna się remont jachtu "Generał Zaruski".
wtorek, 31 maja 2005
Wystartowały regaty The Transat (dawny OSTAR) z Plymouth do Bostonu; w klasie trimaranów regaty wygrał Michel Desjoyeaux w czasie 8 dni, 8 godzin, 29 minut i 55 sekund.
poniedziałek, 31 maja 2004
Z okolic Wysp Kanaryjskich na tratwie "Ju-Fu" wyruszyła w rejs przez Atlantyk polska załoga pod dowództwem Krzysztofa Opieli; żeglarze dotarli do Juan w Puerto Rico, po 81 dniach żeglugi i przebyciu około 3000 Mm.
niedziela, 31 maja 1992
Zmarł Zbigniew Krasnodębski - zasłużony działacz żeglarski, wcześniej żołnierz AK i uczestnik Powstania Warszawskiego, działacz Yacht Klubu Polski, Głównej Komisji Turystyki Żeglarskiej PZŻ.
piątek, 31 maja 1991