TYP: a1

XII Targi Boatshow zakończone

środa, 17 listopada 2010
Weronika Morys
BoatshowW miniony weekend po raz kolejny na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow 2010. Wśród ponad 200 wystawców były największe polskie stocznie jachtowe, dystrybutorzy jachtów żaglowych i motorowych, ożaglowania, wyposażenia, firmy czarterowe oraz wydawnictwa branżowe.

W trakcie targów wystawcy zaprezentowali ponad 150 modeli jachtów żaglowych, motorowych oraz innego sprzętu pływającego, a wśród nich premiery na najbliższy sezon. Można było obejrzeć zarówno modele luksusowych jachtów morskich i katamaranów, jak i barek rzecznych, motorówek czy łodzi żeglarskich. Ci, którzy mają już jacht, mogli się dowiedzieć jak o niego zadbać i odpowiednio go wyposażyć. Ponadto zwiedzający mieli możliwość zapoznania się z najnowszym osprzętem i akcesoriami.

Jeden z czterech pawilonów targowych został zamieniony w największe w Polsce centrum surfingu. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił na specjalnym torze do Roolboardingu i Skimboarding. Zwiedzający, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z tymi sportami, mieli możliwość postawienia swoich pierwszych kroków pod okiem instruktorów windsurfingu. W sobotę odbyły się jedyne w Polsce Halowe Mistrzostwa w tych dyscyplinach.

Dużą popularnością wśród zwiedzających cieszyły się specjalistyczne prezentacje. Wśród nich znalazło się wystąpienie Błażeja Nadobnego z firmy Charter Navigator – głównego przedstawiciela firmy Nicols w Polsce. Firma ta - zajmująca się zarówno produkcją barek turystycznych, jak również ich czarterem - pokazała uczestnikom targów, że mieszkanie na barce może stać się sposobem na życie, tak jak ma to miejsce na zachodzie Europy. Po prezentacji można było podyskutować z prowadzącym na temat rozwoju tego typu turystyki w Polsce. Znaczne zainteresowanie prezentacją pozwala wnioskować, że spokojne wakacje na barce znajdą wielu entuzjastów wśród polskich turystów.

Boatshow Boatshow
Boatshow Boatshow
Boatshow Boatshow

Do zobaczenia za rok!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 April

Kapitan Ludomir Mączka otrzymuje w Krakowie Nagrodę Superkolosa za całokształt dokonań w żeglarstwie.
niedziela, 21 kwietnia 2002