TYP: a1

WIATR i WODA 2011 coraz bliżej

piątek, 11 lutego 2011
Informacja prasowa
Wiatr i wodaW dniach 3-6 marca w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbędą się największe w Polsce Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Już po raz dwudziesty trzeci na targach spotykają się przedstawiciele branży oraz miłośnicy sportów i rekreacji na wodzie z Polski i z zagranicy.

W tym roku amatorzy spędzania czasu nad wodą będą mogli zapoznać się ofertami zarówno z kraju jak i zagranicy m.in. Australii, Chin, Korei, Brazylii, Litwy, Łotwy, Estonii, Belgii, Niemiec, Włoch, Chorwacji, Danii i Francji. Tegoroczne Targi WIATR i WODA usatysfakcjonują nawet najwybredniejszych miłośników sportów wodnych i rekreacji nad wodą. Oprócz łodzi, jachtów, pontonów, RIBów, skuterów i innych jednostek pływających na targach będzie można zobaczyć szeroką gamę akcesoriów żeglarskich, sprzętu asekuracyjnego i ratunkowego, instrumentów do nawigacji, elektronikę jachtową. Nie zabraknie także organizatorów czarterów, przedstawicieli samorządów, marin czy firm oferujących szkolenia. Jak co roku na Targach WIATR i WODA silnie reprezentowana będzie branża kajakowa. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy podwodnych przygód bowiem w targowym „Miasteczku Nurkowym” będą mogli zapoznać się ofertą kilkudziesięciu wystawców z branży nurkowej. Na targach silnie reprezentowana będzie także branża windsurfingowa co zapewne ucieszy miłośników deski z żaglem. Nie można też pominąć bogatej oferty firm oferujących silniki. Tradycyjnie nie zabraknie też ciekawych propozycji skierowanych do osób poszukujących nowości, nowoczesnych konstrukcji i luksusowych jachtów.

Jacht Roku w Polsce

W trakcie trwania tegorocznych Targów WIATR i WODA w Warszawie po raz pierwszy zostanie wręczona prestiżowa nagroda w konkursie na najlepszy jacht żaglowy i motorowy dostępny na rynku w Polsce „Jacht Roku w Polsce - Polish Yacht of the Year 2010". Konkurs ten organizuje redakcja magazynu „Żagle" przy współpracy z organizatorami targów WIATR i WODA. Nominacje do Nagrody zostały ogłoszone podczas gdyńskiej edycji targów WIATR i WODA – na wodzie w sierpniu 2010.

Targowy program wydarzeń towarzyszących

Spotkania, prelekcje i pokazy na Targach WIATR i WODA to już tradycja. Wzorem lat ubiegłych i w tym roku w podczas czterech targowych dni odbędzie się wiele interesujących wydarzeń dla miłośników sportów wodnych i rekreacji. Jak co roku nie zabraknie pokazów ratownictwa, prezentacji sportów wodnych, spotkań i prelekcji.

Na ryby

Tegorocznym Targom WIATR i WODA już po raz drugi towarzyszyć będą Targi Sprzętu Wędkarskiego NA RYBY. Wszyscy amatorzy wędkarstwa, zarówno ci zaawansowani, jak i początkujący będą mogli znaleźć coś dla siebie: wędki, kołowrotki, spławiki, przynęty spinningowe, aromatyczne dodatki do zanęt wędkarskich, sprzęt turystyczny, łodzie, pontony, a także ofertę biur specjalizujących się w organizowaniu wypraw wędkarskich.

Kiedy na targi?

23 edycja Targów WIATR i WODA tradycyjnie trwać będzie 4 dni. W czwartek, 3 marca od 11.00 do 15.00 wstęp na targi zarezerwowany jest dla publiczności branżowej, zaproszonych gości i przedstawicieli mediów, szersza publiczność może tego dnia zwiedzać targi od 15.00 do 18.00. Następnie targi można zwiedzać: 4 marca (piątek) i 5 marca (sobota) w godzinach 10.00 - 18.00. W niedzielę 6 marca – w godz. 10.00-17.00.
Dzień Dzieci i Młodzieży na Targach WIATR i WODA
Piątek (4 marca) jest dniem otwartym dla dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzieży ze szkół gimnazjalnych i średnich. Zorganizowane grupy uczniów wraz z opiekunami wchodzą tego dnia na teren targów bezpłatnie. Bezpłatny wstęp przez cały czas trwania targów organizatorzy gwarantują dzieciom do lat 12.

Zapraszamy!

Patronat nad targami rekreacji i sportów wodnych Wiatr i Woda 2011 objęła redakcja Tawerny Skipperów.
TYP: a3
0 0
Komentarze