TYP: a1

Wystartował konkurs fotograficzny Pantaenius Jacht Foto

sobota, 14 stycznia 2012
Informacja prasowa


Konkurs Patnaenius Jacht Foto jest otwarty dla każdego, kto pasjonuje się fotografią. Do konkursu można zgłosić zdjęcie które jest tematycznie związane z jachtami i łodziami motorowymi lub żaglowymi. Wystarczy zgłosić się poprzez stronę internetową www.jachtfoto.pl.
Spośród nadesłanych prac jury wybierze i nagrodzi najlepsze fotografie. W skład jury wchodzą:
  • Zbigniew „Gutek” Gutkowski – jeden z najbardziej rozpoznawalnych żeglarzy w Polsce. Uczestnik wokółziemskich regat Velux5Oceans. Więcej informacji o „Gutku” można znaleźć na stronie www.polishoceanracing.com.pl
  • Bartosz Modelski – zawodowy fotograf specjalizujący się między innymi w fotografii jachtowej. Więcej informacji na stronie www.modelski.eu
  • Michał Mazurkiewicz – zawodowy fotograf i nauczyciel fotografii. Więcej informacji na stronie www.fantomas.pl
Podczas marcowych Targów Wiatr i Woda w Warszawie Jury ogłosi zwycięzców konkursu, którym przyznane zostaną następujące nagrody:
  • I Nagroda – Sztormiak – kurtka i spodnie – z kolekcji Delphia Yachts, marki Henri Lloyd model TP2 Ventura oraz upominek i kwartalna prenumerata od Magazynu Żagle. Zwycięzca otrzyma voucher do zakupu wybranego przez siebie rozmiaru sztormiaka.
  • II Nagroda – Weekendowy Kurs Regatowy na Jachcie Nautica 450 dla jednej lub dwóch osób oraz upominek i kwartalna prenumerata od Magazynu Żagle. Kurs zawiera wynajem jachtu i opiekę trenera przez dwa dni. Kursy odbywają się w marinie Gdynia.
  • III Nagroda – Weekendowy Pobyt w Centrum Galion dla dwóch osób oraz upominek i kwartalna prenumerata od Magazynu Żagle. Pobyt w Centrum Galion zawiera dwa noclegi dla dwóch osób ze śniadaniem oraz dostęp do centrum fitness.
  • Nagroda Specjalna – firma Delphia Yachts zastrzega sobie prawo do nagrodzenia autora wybranego przez siebie zdjęcia. Nagrodą specjalną jest torba żeglarska z kolekcji Delphia Yachts.
W konkursie Pantaenius Jacht Foto publiczność ma również głos. Nagroda publiczności zostanie przyznana dzięki internetowemu głosowaniu na www.jachtofoto.pl. Nagrodą jest żeglarska torba z niespodzianką od żaglowni North Sails Polska. Już 25 stycznia 2012 udostępniona zostanie galeria poprzez którą można oddać swój głos. Dlatego zapraszamy do zgłaszania swoich prac jak najszybciej!

Najlepsze prace będzie można również obejrzeć na żywo w Warszawie, Trójmieście i Poznaniu. Wystawy pokonkursowe już w marcu i kwietniu! Więcej informacji wkrótce!

Nasz konkurs wspierają:

Pantaenius – Ubezpieczenia Jachtów – jest numerem jeden wśród ubezpieczycieli jachtów w Europie świadcząc prawdziwie lokalne usługi gdy ich najbardziej potrzebujesz. www.pantaenius.pl
Delphia Yachts – jeden z największych producentów jachtów w Polsce. Producent jachtów żaglowych Delphia i jachtów motorowych Nautika. www.delphiayachts.pl
Centrum Galion - marina i hotel w Gdańsku – Górkach Zachodnich. www.hotelgalion.pl
Nautica Boats – producent jachtów Nautica 450 oraz dystrybutor D-One. www.nauticaboats.pl
North Sails Polska – oddział Żaglowni North Sails – największego producent żagli na świecie. www.northsails.pl

Patronami medialnymi konkursu są:

Miesięcznik Foto – magazyn o zdjęciach i sprzęcie fotograficznym. www.foto.com.pl
Magazyn Żagle – najstarszy magazyn żeglarski w Polsce. www.zagle.com.pl


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 July

W wieku 73 lat umiera Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni kapitan "Daru Pomorza".
sobota, 20 lipca 1985
Do eksploatacji wszedł jacht "Stomil" typu Draco zbudowany w szczecińskiej stoczni jachtowej. Przez 26 lat był użytkowany przez AKŻ w Łodzi; po wypadku w Świnoujściu przez 10 lat stał w hangarze.
środa, 20 lipca 1977
Rozpoczęła się w Gdyni Operacja Żagiel 1974 r. po raz pierwszy organizowana w Polsce.
sobota, 20 lipca 1974
Po udziale w regatach samotnych żeglarzy Davis Lewis wraz z żoną i dwójką małych dzieci wyruszył w rejs dookoła świata na katamaranie "Rehu Moana"; pierwszy etap rejsu prowadził z Newport, przez Cieśninę Magellana do Auckland w Nowej Zelandii, a powrotny
poniedziałek, 20 lipca 1964
Podpisanie umowy między władzami polskimi i konsorcjum francusko-polskim o budowie Basenu Żeglarskiego w Gdyni.
piątek, 20 lipca 1934
Urodził się Paweł Edmund Strzelecki, geolog i geograf, badacz Ameryki Północnej, później prowadził badania na Hawajach, Nowej Zelandii i Australii. Powrócił do Anglii w 1843 r., a dwa lata później wydał swoje główne dzieło - monografię Nowej Południowej W
czwartek, 20 lipca 1797
"Dar Pomorza" wychodzi w pierwszy powojenny rejs szkolny - do Marsylii; komendantem statku był Stefan Gorazdowski.
sobota, 20 lipca 1946
Startuje I edycja regat Kieler Woche.
czwartek, 20 lipca 1882