TYP: a1

WindWhisper z polską ekipą wygrał portowy etap The Ocean Race

poniedziałek, 9 stycznia 2023
Z mediów/PAP

W pierwszym, portowym wyścigu klasy VO65 tegorocznego The Ocean Race rozegranym 8 polska ekipa okazała się być bezkonkurencyjna.

Ścigało się sześć jednostek, w tym WindWhisper pod dowództwem hiszpańskiego skippera Pablo Arrarte. Trasa na planie prostokąta zlokalizowana była blisko brzegu, tak by kibice z bliska mogli obserwować zmagania żeglarzy. Po ciasnym początku, gdy cztery jachty szły dziób w dziób, WindWhisper szybko wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca. Pozostałym ekipom nie udało się zmieścić w 15-minutowym limicie czasu liczonym od chwili przekroczenia mety przez zwycięzcę.

 

Za to zwycięstwo Racing Team zainkasował 6 punktów (reszta startujących załóg nie zdobyła ani jednego). Co prawda wyniki wyścigów portowych nie liczą się do klasyfikacji generalnej The Ocean Race Sprint Cup, ale mają znaczenie, jeśli załogi zdobędą w nim taką samą liczbę punktów.

W wyścigu portowym na pokładzie WindWhisper brali udział: Pablo Arrarte (skipper), Aksel Magdahl (nawigator), Mateusz Gwóźdż, Liz Wardley, Szymon Cierzan, Arianne van de Loosdrecht, Marcin Sutkowski, Antonio Cuervas-Mons Ruiloba, Magdalena Kwaśna, Guillermo Altadill oraz Tomasz Piotrowski (on board reporter).

15 stycznia rozpocznie się wyścig na trasie z Alicante do Mindelo na Wyspach Zielonego Przylądka. Wyścig można śledzić na stronie theoceanrace.com

 

Tagi: The Ocean Race, WindWhisper
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 April

W Warszawie odbywa się prezentacja projektu udziału Jarosława Kaczorowskiego w regatach mini Transat.
środa, 19 kwietnia 2006
Henry de Voogt otrzymuje paszport na rejs z Vlissingen do Londynu "w małej, samotnej łodzi, zupełnie samodzielnie, jedynie z pomocą Opatrzności Bożej".
czwartek, 19 kwietnia 1601