TYP: a1

W Sopocie windsurferzy będą walczyć o medale Mistrzostw Europy

piątek, 15 lipca 2016
Informacja prasowa
W dniach 17-30 lipca w Sopocie odbędą się mistrzostwa Europy klasy Techno293 Plus i Techno293. Dzisiaj w restauracji Mesa w Sopocie odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca obie imprezy. Na konferencji obecni byli komandor Sopockiego Klubu Żeglarskiego Ergo-Hestia Piotr Hlavaty oraz zawodnicy SKŻ: Paweł Tarnowski – tegoroczny brązowy medalista zakończonych właśnie mistrzostw Europy w klasie RS:X oraz Marcin Urbanowicz - członek polskiej kadry narodowej. Obaj zawodnicy utytułowani w klasie Techno293. Gościem specjalnym była Zosia Klepacka (YKP Warszawa) - srebrna medalistka mistrzostw Europy w RS:X, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie w RS:X.


Fot. Tadeusz Lademann


Sopocki Klub Żeglarski Ergo-Hestia, organizator regat, po raz kolejny będzie gospodarzem wielkiej imprezy rangi europejskiej. „Doświadczenie jakie zdobyliśmy organizując regaty mistrzowskie sprawiło, że dziś ubiegając się o zawody możemy z powodzeniem rywalizować z każdym. Przyznanie organizacji mistrzostw Europy klasy Techno293, czyli jednej z największych imprez światowego windsurfingu, to kolejny dowód zaufania. Przygotowanie zawodów dla ponad 300 zawodników to zawsze wyzwanie. Dzięki wieloletniemu zaangażowaniu miasta Sopotu w rozwój żeglarstwa nie musimy martwić się o infrastrukturę, a przy budowie strefy kibica pomoże Grupa ERGO Hestia.” - powiedział komandor klubu Piotr Hlavaty - „Mając takie wsparcie możemy planować już kolejne sezony. W przyszłym roku do Sopotu przyjadą zawodnicy klasy Open Bic, a w 2018 będziemy gospodarzem mistrzostw Europy olimpijskiej klasy RS:X.”

Klasa Techno293 (T293) to największa klasa windsurfingowa na świecie. Przygotowuje młodych zawodników do startów na olimpijskiej RS:X. T293 to młodsi zawodnicy pływający na żaglach 5.8, 6.8 i 7.8.
Klasa T293 Plus przeznaczona jest dla starszych, zawody odbywają się na żaglach 8.5. T293 Plus ostatnio została wybrana klasą do młodzieżowych igrzysk olimpijskich ISAF 2018. Mistrzostwa Europy T293 Plus w Sopocie będą pierwszą mistrzowską imprezą w tej klasie.

Mistrzostwa Europy w klasie Techno293 Plus potrwają od niedzieli 17 do piątku 23 lipca. W niedzielę odbędzie się rejestracja zawodników i o godz. 19.30 ceremonia rozpoczęcia regat. Od poniedziałku startują wyścigi. Zaplanowano 15 wyścigów – start o godz. 10 każdego dnia. W piątek 22 lipca o godz. 19 odbędzie się dekoracja zwycięzców i oficjalne zakończenie regat. Po dwóch dniach przerwy – od poniedziałku 25 lipca rusza następna impreza – mistrzostwa Europy w klasie Techno293.
Tagi: windsurfing, regaty, Sopot
TYP: a3
0 0
Komentarze