TYP: a1

Hydroodrzutowe mistrzostwa Polski

piątek, 15 lipca 2016
Informacja prasowa
Takiego wydarzenia w Gdyni jeszcze nie było. W weekend 16-17 lipca przy Plaży Miejskiej odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa we freestyle flyboardingu - Gdynia Flycup 2016.


www.flycup.eu

Dyscypliny hydroodrzutowe to nowy, ekstremalny rodzaj sportów wodnych. Zawodnicy wykonują akrobacje na specjalnym sprzęcie (np. desce), który unosi się w powietrzu dzięki wypuszczanym pod ciśnieniem strumieniom wody. Woda dostarczana jest z turbin skutera wodnego za pomocą specjalnego węża i pozwala wznosić się na wysokość nawet 15 metrów.

Międzynarodowe zawody w tej konkurencji organizowane są od 2012 roku. Hydroodrzutowe Mistrzostwa Polski odbyły się po raz pierwszy w 2014 roku w Dębnie.

W mistrzostwach wezmą udział najlepsi polscy i europejscy zawodnicy, w tym ubiegłoroczni wicemistrzowie Flycup 2015 i uczestnicy mistrzostw świata, Czech Michal Stasek, Kajetan Sikorski, prekursor sportów hydroodrzutowych w Polsce, oraz Przemysław Piotrowiak, wicemistrz Flycup 2014, pierwszy Polak wykonujący podwójne salto w tył.

Każdy zawodnik ma do wykonania dwa 2,5-minutowe przeloty. Przeloty oceniane będą pod kątem stopnia skomplikowania, dokładności, efektowności, a także wysokości wykonywanych akrobacji. Znanych jest ponad dwadzieścia figur i im więcej z nich wykona zawodnik, tym wyższą premię za różnorodność otrzyma.

Zawody odbędą się przy plaży miejskiej w Gdyni w godz. 14 - 18. Organizatorzy przygotowali także wiele innych atrakcji. Widzowie będą mogli m.in. obejrzeć pokazy akrobatyczne i animacje Eska Summer Patrol, a także wziąć udział w warsztatach jogi. Wstęp wolny.

Tagi: flyboarding, hydroodrzutowiec, Gdynia, Flycup
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 September

Wypłynięciem na wody Pacyfiku przez Cieśninę Beringa załoga jachtu "Stary" pod Kpt. Jackiem Wacławskim zamknęła symboliczną bramę Przejścia Północno-Zachodniego. Równolegle ze "Starym" przejście pokonał drugi polski jacht s/y "Nekton" pod Kpt. Tadeuszem N
wtorek, 19 września 2006
Zmarł Tadeusz Prechitko, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, pilot Chorągwi ZHP w Wolnym Mieście, działacz żeglarski od 1927 r. W 1936 r. na s/y "Korsarz" wygrał wyścig na XI Igrzyska Olimpijskie z Helu do Kilonii. Na tym jachcie w 1963 r. zajął III miejsc
niedziela, 19 września 1982
Na jachcie "Kurun" wyszedł w rejs dookoła świata (z portu wyjścia Croisic do Maroka z towarzyszem żeglugi, potem już samotnie) Jacques-Yves Le Toumelin; trasa rejsu wiodła przez Atlantyk, Kanał Panamski, Markizy, Cieśninę Torresa, Kapsztad do portu wyjści
poniedziałek, 19 września 1949