TYP: a1

Hydroodrzutowe mistrzostwa Polski

piątek, 15 lipca 2016
Informacja prasowa
Takiego wydarzenia w Gdyni jeszcze nie było. W weekend 16-17 lipca przy Plaży Miejskiej odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa we freestyle flyboardingu - Gdynia Flycup 2016.


www.flycup.eu

Dyscypliny hydroodrzutowe to nowy, ekstremalny rodzaj sportów wodnych. Zawodnicy wykonują akrobacje na specjalnym sprzęcie (np. desce), który unosi się w powietrzu dzięki wypuszczanym pod ciśnieniem strumieniom wody. Woda dostarczana jest z turbin skutera wodnego za pomocą specjalnego węża i pozwala wznosić się na wysokość nawet 15 metrów.

Międzynarodowe zawody w tej konkurencji organizowane są od 2012 roku. Hydroodrzutowe Mistrzostwa Polski odbyły się po raz pierwszy w 2014 roku w Dębnie.

W mistrzostwach wezmą udział najlepsi polscy i europejscy zawodnicy, w tym ubiegłoroczni wicemistrzowie Flycup 2015 i uczestnicy mistrzostw świata, Czech Michal Stasek, Kajetan Sikorski, prekursor sportów hydroodrzutowych w Polsce, oraz Przemysław Piotrowiak, wicemistrz Flycup 2014, pierwszy Polak wykonujący podwójne salto w tył.

Każdy zawodnik ma do wykonania dwa 2,5-minutowe przeloty. Przeloty oceniane będą pod kątem stopnia skomplikowania, dokładności, efektowności, a także wysokości wykonywanych akrobacji. Znanych jest ponad dwadzieścia figur i im więcej z nich wykona zawodnik, tym wyższą premię za różnorodność otrzyma.

Zawody odbędą się przy plaży miejskiej w Gdyni w godz. 14 - 18. Organizatorzy przygotowali także wiele innych atrakcji. Widzowie będą mogli m.in. obejrzeć pokazy akrobatyczne i animacje Eska Summer Patrol, a także wziąć udział w warsztatach jogi. Wstęp wolny.

Tagi: flyboarding, hydroodrzutowiec, Gdynia, Flycup
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786