TYP: a1

Hydroodrzutowe mistrzostwa Polski

piątek, 15 lipca 2016
Informacja prasowa
Takiego wydarzenia w Gdyni jeszcze nie było. W weekend 16-17 lipca przy Plaży Miejskiej odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa we freestyle flyboardingu - Gdynia Flycup 2016.


www.flycup.eu

Dyscypliny hydroodrzutowe to nowy, ekstremalny rodzaj sportów wodnych. Zawodnicy wykonują akrobacje na specjalnym sprzęcie (np. desce), który unosi się w powietrzu dzięki wypuszczanym pod ciśnieniem strumieniom wody. Woda dostarczana jest z turbin skutera wodnego za pomocą specjalnego węża i pozwala wznosić się na wysokość nawet 15 metrów.

Międzynarodowe zawody w tej konkurencji organizowane są od 2012 roku. Hydroodrzutowe Mistrzostwa Polski odbyły się po raz pierwszy w 2014 roku w Dębnie.

W mistrzostwach wezmą udział najlepsi polscy i europejscy zawodnicy, w tym ubiegłoroczni wicemistrzowie Flycup 2015 i uczestnicy mistrzostw świata, Czech Michal Stasek, Kajetan Sikorski, prekursor sportów hydroodrzutowych w Polsce, oraz Przemysław Piotrowiak, wicemistrz Flycup 2014, pierwszy Polak wykonujący podwójne salto w tył.

Każdy zawodnik ma do wykonania dwa 2,5-minutowe przeloty. Przeloty oceniane będą pod kątem stopnia skomplikowania, dokładności, efektowności, a także wysokości wykonywanych akrobacji. Znanych jest ponad dwadzieścia figur i im więcej z nich wykona zawodnik, tym wyższą premię za różnorodność otrzyma.

Zawody odbędą się przy plaży miejskiej w Gdyni w godz. 14 - 18. Organizatorzy przygotowali także wiele innych atrakcji. Widzowie będą mogli m.in. obejrzeć pokazy akrobatyczne i animacje Eska Summer Patrol, a także wziąć udział w warsztatach jogi. Wstęp wolny.

Tagi: flyboarding, hydroodrzutowiec, Gdynia, Flycup
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982