TYP: a1

Hydroodrzutowe mistrzostwa Polski

piątek, 15 lipca 2016
Informacja prasowa
Takiego wydarzenia w Gdyni jeszcze nie było. W weekend 16-17 lipca przy Plaży Miejskiej odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa we freestyle flyboardingu - Gdynia Flycup 2016.


www.flycup.eu

Dyscypliny hydroodrzutowe to nowy, ekstremalny rodzaj sportów wodnych. Zawodnicy wykonują akrobacje na specjalnym sprzęcie (np. desce), który unosi się w powietrzu dzięki wypuszczanym pod ciśnieniem strumieniom wody. Woda dostarczana jest z turbin skutera wodnego za pomocą specjalnego węża i pozwala wznosić się na wysokość nawet 15 metrów.

Międzynarodowe zawody w tej konkurencji organizowane są od 2012 roku. Hydroodrzutowe Mistrzostwa Polski odbyły się po raz pierwszy w 2014 roku w Dębnie.

W mistrzostwach wezmą udział najlepsi polscy i europejscy zawodnicy, w tym ubiegłoroczni wicemistrzowie Flycup 2015 i uczestnicy mistrzostw świata, Czech Michal Stasek, Kajetan Sikorski, prekursor sportów hydroodrzutowych w Polsce, oraz Przemysław Piotrowiak, wicemistrz Flycup 2014, pierwszy Polak wykonujący podwójne salto w tył.

Każdy zawodnik ma do wykonania dwa 2,5-minutowe przeloty. Przeloty oceniane będą pod kątem stopnia skomplikowania, dokładności, efektowności, a także wysokości wykonywanych akrobacji. Znanych jest ponad dwadzieścia figur i im więcej z nich wykona zawodnik, tym wyższą premię za różnorodność otrzyma.

Zawody odbędą się przy plaży miejskiej w Gdyni w godz. 14 - 18. Organizatorzy przygotowali także wiele innych atrakcji. Widzowie będą mogli m.in. obejrzeć pokazy akrobatyczne i animacje Eska Summer Patrol, a także wziąć udział w warsztatach jogi. Wstęp wolny.

Tagi: flyboarding, hydroodrzutowiec, Gdynia, Flycup
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922