TYP: a1

Velux 5 Oceans - Gutek naprawia jacht i leczy złamane żebro

środa, 13 kwietnia 2011
Weronika Morys
onEdition/w-w-i.com
onEdition/w-w-i.com
O rozgrywanej obecnie edycji regat samotników dookoła świata Velux 5 Oceans można powiedzieć wszystko oprócz tego, że jest nudna. Sytuacja punktowa robi się skomplikowana. Obecnie drugą lokatę w klasyfikacji generalnej zajmuje Zbigniew Gutkowski. Teraz jednak Gutek musi spędzić pewien czas w porcie, ze względu na problemy techniczne i zdrowotne.


Tymczasem Kanadyjczyk Derek Hatfield, znajdujący się na trzecim miejscu klasyfikacji ogólnej, uzyskał najlepszy czas (2 dni, 13 godzin, 43 minuty) w punktowanej strefie pomiaru prędkości położonej pomiędzy 5°S i 5°N, zdobywając kolejne trzy punkty. Tym samym, jeżeli zawodnicy dopłyną do mety w takiej kolejności, w jakiej znajdują się dzisiaj, zrówna się on punktowo ze Zbigniewem „Gutkiem” Gutkowskim. A zatem Polak i Kanadyjczyk mogą startować do kolejnego etapu z taką samą liczbą 43 punktów.

Jeszcze dwa dni temu Gutek planował, że już dzisiaj wypłynie w dalszą trasę. Niestety okazało się, że upadek w trakcie czwartego etapu skutkował jednym złamanym i jednym pękniętym żebrem. W trosce o swoje zdrowie Gutkowski będzie musiał spędzić w porcie nieco więcej czasu, prawdopodobnie około 10 dni. Ten czas chce wykorzystać na dokonanie niezbędnych napraw na swoim jachcie “Operon Racing”.

Więcej informacji: www.velux5oceans.com.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922