TYP: a1

V Seminarium Morskiego Stowarzyszenia Regatowego

piątek, 11 marca 2011
Michał Korneszczuk
Morskie Stowarzyszenie Regatowe zaprasza na kolejne seminarium w sezonie zimowym 2010/11, które odbędzie się w środę 16.3.2011 o godzinie 18, tym razem w Restauracji Jacht Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni.

W programie seminarium znajdują się następujące punkty:
1. Ranking MSR 2011 – Jacek Chabowski
Przedstawimy zasady i punktowane regaty w roku 2011

2. ISAF Offshore Special Regulations – Michał Korneszczuk
Przepisy Offshore Special Regs określają wyposażenie ratunkowe oraz osobiste środki bezpieczeństwa dla jachtów morskich startujących w regatach. Przedstawimy wymogi jakim powinny spełniać wasze jachty przed nowym sezonem.

3. Zgłaszanie i rozpatrywanie protestów – Barbara Grabarz
Nie udało się przeprowadzić tego tematu na ostatnim seminarium, dlatego sędzia z uprawnieniami państwowymi przedstawi ten rodzący wiele emocji aspekt żeglarstwa.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp na seminarium wolny.
____

Morskie Stowarzyszenie Regatowe zostało powołane przez żeglarzy aktywnie startujących w regatach na jachtach morskich, aby promować regatowe żeglarstwo morskie, dbać o jakość regat morskich oraz pomagać nowym załogom w pierwszych krokach na morzu.

Więcej informacji na www.regatymorskie.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 May

Z Jastarni do Władysławowa wyruszył zasłużony dla polskiego żeglarstwa s/y "Generał Zaruski"; po latach niszczenia w ośrodku w Jastarni zapadły decyzje i znalazły się środki na kapitalny remont jachtu.
piątek, 20 maja 2005
W Pucku zostaje wodowany ponton Arkadiusza Pawełka "Cena Strachu".
środa, 20 maja 1998
W Gdyni zakończył rejs Kpt. Henryk Jaskuła na s/y "Dar Przemyśla"; było to pierwsze polskie i trzecie w historii światowego żeglarstwa okrążenie świata bez zawijania do portów; rejs trwał 345 dni.
wtorek, 20 maja 1980
W Gdyni zmarł Karol Olgierd Borchardt, autor wielu książek marynistycznych, m.in. "Znaczy Kapitan".
wtorek, 20 maja 1986
Z zamiarem opłynięcia Islandii wypłynął z przystani JK Stoczni Gdańskiej s/y "Kismet" z Kpt. Wojciechem Orszlukiem. Żeglarze dotarli do stolicy Islandii, ale wielodniowy sztorm uniemożliwił opłynięcie wyspy dookoła. Jacht powrócił do Górek Zachodnich 22.0
czwartek, 20 maja 1965
W Valladolid umiera w zapomnieniu Krzysztof Kolumb, genueńczyk, który powszechnie uchodzi za odkrywcę Ameryki.
niedziela, 20 maja 1520