TYP: a1

Seminarium Morskie w JK AZS Szczecin

czwartek, 17 marca 2011
Michał KorneszczukZapraszamy na seminarium, które odbędzie się dnia 26.03.2011 (sobota) w Tawernie Jacht Klubu AZS w Szczecinie (ul. Przestrzenna 9). Organizatorzy Seminarium przygotowali szereg tematów, tak aby każdy żeglarz związany z morzem mógł znaleźć coś dla siebie. Przewidziano też miejsce na dyskusję nad zaproponowanymi tematami.

W programie seminarium znajdują się następujące punkty:


  • g. 16.00 – Najnowsze i nadchodzące zmiany związane ze szkoleniem żeglarzy i egzaminami na stopnie żeglarskie – Tomasz Lipski (Federacji Szkół Żeglarskich ISSA Poland)
Członek Zarządu ISSA opowie o zmianach wprowadzonych przez najnowszą ustawę o sporcie oraz nadchodzących rozporządzeniach związanymi z nią. Przedstawione i porównane zostaną różne dostępne systemy szkoleń.

  • g. 17.15 – 8 Najczęstszych Wypadków na Wodzie – Michał Korneszczuk (Nautica Nord)
Przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej Pantaenius opowie o najczęstszych wypadkach jakie spotykają jachty, bazując na doświadczeniach klientów firmy.

  • g. 18.00 – ISAF Offshore Special Regulations – Michał Korneszczuk
Przepisy Offshore Special Regulations określają wyposażenie ratunkowe oraz osobiste środki bezpieczeństwa dla jachtów morskich startujących w regatach. Zagadnienie to może być również dla żeglarzy nie startujących w regatach jako wskazówka jak należy wyposażać jachty przed rejsem morskim.

  • g. 19.00 – Różnice między ORC Int i ORC Club oraz sposoby obliczania wyników regat według ORC – Wojtek Denderski (mierniczy ORC)
Przedstawiciel mierniczego PZŻ na okręg zachodniopomorski opowie o różnicach w świadectwach ORC oraz o różnych możliwościach obliczania wyników.

Seminarium odbędzie się dzięki uprzejmości JK AZS Szczecin przy współpracy firmy Nautica Nord – Ubezpieczenia Jachtów oraz Federacji Szkół Żeglarskich ISSA Poland. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp na seminarium wolny.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871