TYP: a1

Targi pozytywnie zakręcone

czwartek, 29 stycznia 2015
Informacja prasowa
Bardzo dobre wieści napływają od organizatorów trzech poznańskich wydarzeń, których skala zdecydowanie wykracza poza granice Wielkopolski. Powierzchnia ekspozycyjna największych w Europie Targów Wędkarskich RYBOMANIA oraz debiutujących Targów Myślistwa i Strzelectwa KNIEJE i Targów Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX została już całkowicie wyprzedana. Znane są też programy wydarzeń towarzyszących. Wobec których propozycji nie będzie można przejść obojętnie?- Dynamiczny rozwój Targów Wędkarskich RYBOMANIA obserwujemy od kilku lat, dlatego spodziewany sukces nadchodzącej edycji nie jest dla nas zaskoczeniem – mówi Piotr Kamiński, dyrektor projektu. – Zdecydowanie większą niespodzianką okazały się nasze nowe projekty, których pierwsza edycja zapowiada się bardzo obiecująco – wyjaśnia.

Łącznie na targach, które stanowią doskonałą alternatywę rodzinnego weekendu, zaprezentuje się blisko 300 firm eksponujących światowe marki artykułów wędkarskich, łowieckich oraz żeglarskich. Na powierzchni 25 000 mkw. zwiedzający będą mogli zapoznać się z trendami na kolejny sezon, przetestować nowości produktowe, a nawet skorzystać z promocyjnych ofert kupna. – Nie tylko na stoiskach objawi się zaangażowanie wystawców. Wielu z nich postanowiło stworzyć z nami program wydarzeń towarzyszących, który żadnemu z obecnych na targach gości nie pozwoli się nudzić – oświadcza Piotr Kamiński.

Targi pełne niespodzianek
Trzy imprezy targowe to obowiązkowo trzy sceny tematyczne, na których wydarzą się prezentacje, pokazy i panele dyskusyjne. Również na scenie rozbłysną wędkarskie gwiazdy, zabrzmią szanty a pięknym zapachem kusić będą potrawy z dziczyzny.

- Napięty program wydarzeń towarzyszących to nie tylko atrakcyjna propozycja dla zwiedzających, ale także okazja bliższego poznania branży i jej przedstawicieli. Poza producentami i dystrybutorami mam tu na myśli media oraz osoby zaangażowane w pracę stowarzyszeń i organizacji. To, że właśnie oni wszyscy przez trzy targowe dni będą z nami, dowodzi realnej potrzebie imprez tworzonych dla i przez pasjonatów – podkreśla Piotr Kamiński.

Myśliwski róg obfitości!
Wydarzenia sceny Targów KNIEJE odbywać się będą cyklicznie, tak, aby zwiedzający mieli szansę wziąć w nich udział. Krótkie, kilkudziesięciominutowe prezentacje to urozmaicenie targowego czasu przy jednoczesnej eliminacji nudy i monotonni.

Jednym z bardziej spektakularnych wydarzeń będą Finały Miss/Mister Psów Myśliwskich. Około 20 psów pojawi się na scenie Targów KNIEJE, a właściciele zatroszczą się o ich atrakcyjną prezentację. W konkursie bardziej od rodowodów i certyfikatów liczy się dobra zabawa i chęć promowania łowiectwa.

Nie lada atrakcją targów myśliwskich będą 3 wirtualne strzelnice, na których amatorzy broni spróbują swoich sił w strzelectwie śrutowym i rzutkowym. Całkowicie bezpieczna forma zabawy stanowi inicjatywę Wielkopolskiego Klubu Strzelectwa Sportowego i Myśliwskiego Klubu Sportowego „Diana”.

W klimat dzikiego świata przyrody wprowadzi również prezentacja ptaków drapieżnych. Na scenie wystąpią m.in. puchacz afrykański, raróg stepowy, jastrząb zwyczajny i jastrząb Harrisa. Nie zabraknie również krótkiego wprowadzenia w temat sokolnictwa i jego historię.

Prawdziwą gratką dla myśliwych, ale także totalnych laików, będzie występ mistrza Europy w Szlachetnej Sztuce Wabienia Jeleni. Tomasz Maliński nie tylko przedstawi próbkę dźwięków, jakie wydają jelenie nawołując do walki, ale opowie o najskuteczniejszych metodach wabienia.

Wspaniałym zapachem świeżo przyrządzonej dziczyzny kusić będzie pokaz sztuki kulinarnej z możliwością degustacji. Uczestnicy prezentacji poznają sprawdzone przepisy na smakowite kąski prosto z lasu.

Wśród wydarzeń towarzyszących Targów KNIEJE znajdą się ponadto seminaria i wykłady, a wśród nich m.in. tematy marketingu internetowego, nowych technologii w myślistwie i szkód łowieckich. Dodatkowym akcentem będą koncerty zespołu Venator, pokazy mody myśliwskiej oraz konkursy wiedzy o łowiectwie z sympatycznymi nagrodami.

Postaw na żagle
Powracający do Poznania temat sprzętu pływającego i sportów wodnych to oczywiście nie tylko wystawcy prezentujący majestatyczne łodzie i nowoczesne akcesoria. Życiem tętnić będzie także scena Targów BOATEX, a na niej…

Prezentacja żeglarskich walorów aglomeracji Poznania i Wielkopolski, najciekawszych destynacji na świecie i lodowych krain, do których warto dopłynąć.

Wszystkich miłośników łodzi i majsterkowania zainteresuje cykl warsztatów i wykładów dotyczących techniki budowy Skin on Frame, metod szycia i klejenia. Na scenie przybliżony zostanie ponadto program do projektowania jachtów i łodzi Free Ship.

Czym byłyby targi żeglarskie bez koncertów szant w wykonaniu zaprawionych w boju wilków morskich? Do wysłuchania szlagierów spod znaku fali i żagla zaprosi Grzegorz ‘GooRoo’ Tyszkiewicz.

Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski, koordynator wydarzeń towarzyszących na scenie, przybliży dzieciom i młodzieży świat wodniaków, a na stoisku zaprezentuje m.in. klasy sportowe, w tym Nautica 450, Finn oraz 29er.

Jak ryba w wodzie
Tak właśnie poczują się rybomaniacy, którzy zawitają do Poznania w celu poszukiwania wymarzonego sprzętu i rozrywki w gronie pozytywnie zakręconych wędkarzy. Swoją wiedzę oraz wędkarskie horyzonty poszerzą uczestnicząc w wydarzeniach na scenie RYBOMANII.

W piątek, 6 lutego 2015 r. podczas VIP Day, tzw. dnia biznesowego, odbędą się m.in. panel dyskusyjny dotyczący marketingu internetowego w branżach lifestylowych oraz hobbystycznych. Na temat wprowadzenia górnych wymiarów ochronnych dla ryb dyskutować będą przedstawiciele mediów, branży i Polskiego Związku Wędkarskiego.

W sobotę i niedzielę, 7-8 lutego 2015 r. na scenie pojawią się gwiazdy wędkarskiego świata prezentujące swoje sprawdzone techniki oraz nowości produktowe firm, których są ambasadorami. Wśród nich znajdą się m.in. Frederic Jullian oraz Radosław Bitowt opowiadający o tym, jak sięgnąć po rekord, korzystając w tym celu z produktów firmy Sensas. Na scenie nie zabraknie Karpiowych Mistrzów Świata World Carp Classic – Andrzeja Walczaka, Krzysztofa Charmuszki i Gabriela Starca. Tylko na RYBOMANII spotkać będzie można legendę wędkarstwa wyczynowego – Willa Raisona reprezentującego markę Daiwa. O tym, co czują karpie, opowie ichtiolog Piotr Kondratowicz, którego na scenę zaprosi firma Tandem Baits. Wyjątkową atrakcją okazać się może spotkanie z autorem i bohaterem filmu Polskie karpie Steve'a Briggsa, które poprowadzi Przemysław Mroczek z magazynu „Karp Max”.

Wyjątkowe chwile podczas Targów RYBOMANIA spędzić można będzie podczas Finału III Otwartego Festiwalu Filmów Wędkarskich, zwieńczeniem którego będzie prezentacja 5 najlepszych produkcji i wyłonienie zwycięzcy. Podczas targowych wydarzeń nie może zabraknąć akcentu charytatywnego w postaci aukcji sprzętu wędkarskiego oraz akcji Polski Związek Wędkarski i Rybomania dzieciom. Tradycyjnie na scenie nagrody Cyprinusy odbiorą osobowości świata karpiowego, a redakcja magazynu Karp Max wręczy wyróżnienia Liderzy 2014. Niezwykle interesująco zapowiada się spotkanie ze znanym w branży youtuberem. Lucio we własnej osobie zaskoczy wszystkich rybomaniaków prezentacją pt. „Twarde 4 litery zaplecza wędkarskich filmów”.

Jedyna taka impreza w Polsce
Program wydarzeń towarzyszących, mimo swej różnorodności, nie oddaje jednej, najważniejszej cechy spotkania, które rozpocznie się 6 lutego i potrwa do 8 lutego 2015 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. – Chodzi o emocje, wspaniałą przygodę i niespotykaną pasję, która napędza nas do działania, która dodaje wiary w nowe projekty naszym wystawcom, która spowoduje, że każdy odwiedzający nas wędkarz, myśliwy czy żeglarz z niecierpliwością wyczekiwać będzie kolejnej edycji – mówi Piotr Kamiński. – Tworząc jedyną w Polsce imprezę wystawienniczą, łączącą trzy wspaniałe dziedziny rozrywki tak głęboko zakorzenione w rodzimej tradycji, jesteśmy przekonani, że wszyscy pokochają je tak samo, jak my. Dlatego też zapraszamy do spędzenia weekendu w gronie przyjaciół dzielących z nami te same zainteresowania – pointuje Piotr Kamiński, dyrektor targów KNIEJE, BOATEX i RYBOMANIA.

PRZYPOMINAMY!
Targi KNIEJE, RYBOMANIA i BOATEX rozpoczynają się dniem branżowym 6 lutego 2015 roku. Bramy dla szerokiej publiczności otwarte będą w sobotę i w niedzielę 7-8 lutego 2015 r. Szczegółowy program wydarzeń oraz plan ekspozycji dostępne są na stronach www.knieje.pl, www.boatex.pl oraz www.rybomania.com.pl.


Tagi: targi, poznań, boatex
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 June

Wodowanie nowego trimarana "IDEC" dla Francisa Joyona.
wtorek, 19 czerwca 2007
Rehabilitacja Mariusza Zaruskiego.
poniedziałek, 19 czerwca 1989
Blisko Salcombe Harbour wchodzi na mieliznę "Herzogin Cecile".
piątek, 19 czerwca 1936
Na redzie portu gdyńskiego stanął, zakupiony ze składek społeczeństwa żaglowiec "Dar Pomorza".
czwartek, 19 czerwca 1930
Urodziła się Teresa Remiszewska-Damsz, była pierwszą Polką, a czwartą kobietą na świecie, która samotnie przepłynęła Atlantyk. W 1972 r. wzięła udział w regatach OSTAR, wcześniej odbyła pierwszy samotny rejs po Bałtyku na s/y "Zenit".
wtorek, 19 czerwca 1928
W holenderskiej stoczni GM Muller zwodowano trzymasztowy szkuner "Vlissingen", późniejszą "Iskrę", statek szkolny Polskiej Marynarki Wojennej.
wtorek, 19 czerwca 1917
Nieopodal Bacon Island Bar na mieliznę wchodzi "Flying Cloud".
piątek, 19 czerwca 1874
Wodowanie "Sovereign of the Seas" - największego klipra zbudowanego przez J. W. Griffithsa i McKaya - słynnych budowniczych kliprów herbacianych.
sobota, 19 czerwca 1852