TYP: a1

STS Kruzenshtern na Baltic Sail Gdańsk!

wtorek, 2 lipca 2013
Informacja prasowa
Czteromasztowiec, jeden z trzech największych żaglowców świata, już jutro wypłynie z macierzystego portu w Kaliningradzie, by zdążyć na czas na XVII Zlot Żaglowców Baltic Sail Gdańsk.

Żaglowiec został zbudowany w 1926 roku w stoczni J. C. Tecklenborg w Wesermünde. Z ponad stoma metrami długości i prawie czterema tysiącami metrów kwadratowych powierzchni ożaglowania, STS Kruzenshtern będzie niekwestionowaną gwiazdą tegorocznej edycji imprezy! Żaglowiec zacumuje u nabrzeża Kapitanatu Portu Gdańsk, przy ul. Przemysłowej 4. Czteromasztowy bark, w pełnej krasie podziwiać będzie można od strony wody wypływając w rejsy na pokładach żaglowców goszczących na zlocie Baltic Sail Gdańsk.


Nie co dzień ogląda się z bliska tak imponujące żaglowce. Obecność STS Krushenstern na Baltic Sail Gdańsk to naprawdę wielkie święto dla wszystkich miłośników windjammerów - statków budowanych na przełomie XIX i XX wieku. Tak potężny czteromasztowiec pod żaglami, to widok zapierający dech w piersiach! – mówi oficer łącznikowy Baltic Sail Gdańsk.

Zaraz po przypłynięciu, od 4 do 7 lipca Kruzenshtern dostępny będzie dla wszystkich zwiedzających, podobnie jak pokłady pozostałych żaglowców goszczących w Gdańsku. Dziewięć pięknych jednostek z Polski i z zagranicy codziennie wypływać będzie na wody Zatoki Gdańskiej. Pierwsze rejsy rozpoczynać się będą od godziny 9.00, a ostatnie od godziny 17.00, każdy trwa około czterech godzin. Katamaran StaMaria zabierać będzie pasażerów w rejsy przy zachodzie słońca – wypłynięcie zaplanowane na godzinę 19.00. W gronie żaglowców obecnych na Baltic Sail Gdańsk, pojawią się dwaj długo oczekiwani goście – Bonawentura i STS Generał Zaruski. Jednostka flagowa Gdańska przybędzie na zlot prosto z rejsu laureatów konkursu „Nie lej wody!” Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku. Piątek, 5 lipca będzie dniem otwartym STS Generał Zaruski – w programie zwiedzanie żaglowca i konkursy z nagrodami.

Już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców Gdańska i turystów do obserwowania parady żaglowców na Motławie, która tradycyjnie odbędzie się ostatniego dnia zlotu, w niedzielę – 7 lipca.

Przypominamy, że na stronie internetowej www.balticsail.pl trwa internetowa sprzedaż biletów na rejsy.

Spotkajmy się na Baltic Sail Gdańsk!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 March

W wieku 20 lat zginęła w wypadku samochodowym Iwona Pieńkawa, córka znanego kapitana Zdzisława, uczestniczka regat Whitbread Race na s/y "Otago", autorka lirycznej relacji z rejsu pt. "Otago, Otago na zdrowie".
poniedziałek, 31 marca 1975
Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant "Daru Pomorza", oddał dowodzenie tym statkiem.
czwartek, 31 marca 1977
Aresztowanie Mariusza Zaruskiego przez władze Związku Radzieckiego.
niedziela, 31 marca 1940