TYP: a1

Rusza kolejna edycja "Kina pod żaglami"

piątek, 13 lutego 2015
Informacja prasowa | Ewa Górska
„Kino pod żaglami” wraca do Gdyni. W czwartek 19 lutego o godz. 17 w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego przy al. Jana Pawła II 11 odbędzie się spotkanie z załogą jachtu „Lady Dana 44”.

Kino pod żaglami

„Kino pod żaglami” to projekt PoZŻ, realizowany przy współpracy z JachtFilmem, w trakcie którego pokazywane są najlepsze polskie i zagraniczne dokumentalne filmy żeglarskie i morskie. Seanse połączone są ze spotkaniami z ich twórcami lub bohaterami. Do tej pory odbyły się trzy edycje tego projektu: w Gdyni, Gdańsku i Pucku.

Teraz „Kino” znowu wraca do Gdyni. Projekcje odbywać się będą w każdy czwartek o godz. 17 w siedzibie PoZŻ. Potrwają do końca kwietnia.

Podczas pierwszej projekcji poznamy relacje załogi (na czele z jej kapitanem Ryszardem Wojnowskim) jachtu „Lady Dana 44”, która była pierwszą jednostką pod biało-czerwoną banderą, jaka opłynęła biegun północny.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny. Podczas projekcji liczyć można na coś słodkiego i losowanie drobnych upominków wśród uczestników.

Następny seans w ramach „Kina pod żaglami” odbędzie się 26 lutego. Pokażemy wtedy film „Nieugięci”.
Tagi: Kino pod Żaglami
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 December

Stocznia Gdańska została wpisana do rejestru zabytków
czwartek, 14 grudnia 2017
W 31. edycji Nagrody Rejs Roku I miejsce i Honorową Nagrodę Rejs Roku 2000 otrzymał Kpt. Jerzy Wąsowicz, za długi, ambitny rejs wokół Ameryki Południowej na jachcie "Antica".
czwartek, 14 grudnia 2000
Na Atlantyku zatonął "Thomas W. Lawson" - 7. masztowy szkuner, jedyny tak otaklowany żaglowiec w historii żeglugi.
sobota, 14 grudnia 1907