TYP: a1

Nieugięci na morzu

poniedziałek, 3 listopada 2014
Informacja prasowa | Ewa Górska
Nieugięci
„Nieugięci” – to już ostatni film, który będzie można zobaczyć w puckiej edycji „Kina pod żaglami”. Na seans zapraszamy w najbliższą środę 5 listopada.

Czwórka młodych ludzi przez prawie rok remontuje kupiony stary jacht. Kompletują osprzęt, dają się namówić na zakup silnika… A potem następuje morska podróż, bez jakichkolwiek konwenansów, za to z dużą dawką humoru, młodzieńczego zapału i chęci ucieczki od codziennej rutyny.

Opowieść o tym rejsie obejrzeć będzie można w filmie „Nieugięci” w „Kinie pod żaglami” w Pucku w najbliższą środę tj. 5 listopada o godz. 18 w sali konferencyjnej MOKSiR przy ul. Żeglarzy 1 w Porcie Rybackim. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. Podczas projekcji liczyć można na coś słodkiego i losowanie drobnych upominków wśród uczestników.

„Kino pod żaglami” to projekt Pomorskiego Związku Żeglarskiego w trakcie, którego pokazywane są najlepsze polskie i zagraniczne dokumentalne filmy żeglarskie i morskie. Pucką edycję akcji współfinansują władze tego miasta.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 July

Wyruszyła śladem swojej poprzedniczki z 1957 r. (tratwa Nord) - tratwa "Nord-bis" z Kapitanem Andrzejem Urbańczykiem i zmieniającą się po drodze załogą. Po dotarciu do Gotlandii i 25 dniach żeglugi tratwa powróciła do Gdańska.
środa, 19 lipca 2006
W Gdyni rozpoczął się kolejny zlot żaglowców The Cutty Sark Tall Ship's Race.
sobota, 19 lipca 2003
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (niecałe 8 m długości) jacht "Probus" z Kapitanem Jerzym Cołojewem z dwoma przyjaciółmi w rejs na Szetlandy, Wyspy Owcze; mały jacht powrócił do domu, po przebyciu około 2500 Mm w ciągu 777 godzin.
poniedziałek, 19 lipca 1971
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Ziemowitem Barańskim, wychodząc w zakończony powodzeniem rejs na Wyspy Owcze.
poniedziałek, 19 lipca 1971